fbpx

Igal lapsel oma pill ÜRITUSED - EVENTS


EV100 ühiskingitus „Igal lapsel oma pill“ on kantud unistusest, et igal Eestimaa lapsel oleks võimalus õppida pillimängu.
Tõnu Kaljuste sõnul on meie muusikatraditsioonide kestmiseks ülioluline, et leitaks raha laste pilliõppeks. Praegune pillipark on paraku suures osas vananenud, kuid uute ostmiseks napib koolidel raha.

EV100 ühiskingituse „Igal lapsel oma pill“ raames ostetakse muusikaasutusele uusi pille, et lapsed üle Eesti saaksid jätkata muusikaõppega ja jätkuksid muusikatraditsioonid, mille üle me uhkust tunneme. Pillimängu tähtsust lapse elus on raske üle hinnata, sel on oluline roll laste emotsionaalsel harimisel, ilumeele kujundamisel ja loovuse arendamisel. Pillimängu harrastavatest lastest kasvavad uuringute järgi õnnelikud inimesed.

Kui soetate „Igal lapsel oma pill“ toetuspileti, olete andnud oma panuse selleks, et ka tulevikus oleks võimalik Eestis nautida oma muusikat. Nende esituses, kes praegu alles lapseeas.

Paneme rahad kokku nii nagu seda 1839. aastal Väägvere mehed tegid, kui nad võimsa pasunakoori lõid ja eestlaste ühismusitseerimise traditsioonile aluse panid.

Kingituse elluviimise eest seisavad hea muusikahariduse esindusorganisatsioonid: Eesti Muusikakoolide Liit, Eesti Puhkpillimuusika Ühing, Eesti Sümfooniaorkestrite Liit, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit, Eesti Pärimusmuusika Keskus ning EV100 korraldustoimkond.

Kontserdid uute pillidega toimuvad Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise ajal aprillist 2017 kuni veebruarini 2020.

https://www.kultuurikava.ee/event/igal-lapsel-oma-pill-1
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish