fbpx

Klassikatähed 2020 Lõunamuusika 2019/2020 ÜRITUSED - EVENTS

 K 11. september kell 16 Estonia kontserdisaal Kontserdisari „Lõunamuusika“ „Mõeldes Raimo Kangrole“ Hortus Musicus Ursula Roomere (sopran)  Kunstiline juht Andres Mustonen Raimo Kangro kuulus koos Hortuse „poistega“ mõttekaaslaste-entusiastide gruppi, kes 40 aastat tagasi vaimustus kõigest, mis väljus igapäevase muusikaelu raamidest, koos trotsiti käibeideoloogiat. Ansambli ja Andres Mustoneni avatus vanamuusika kõrval ka kõigele uuele ja põnevale väljendus Hortuse koostöös Arvo Pärdi, hiljem Raimo Kangro, Peeter Vähi, Lepo Sumera ja Erkki-Sven Tüüriga. Järjest lisandusid Grigorjeva, Kantšeli, Knaifel – kõik nad on loonud teoseid ansambli jaoks. Kõik see oli ka Raimo Kangro maailm.   K 9. oktoober kell 16 Estonia kontserdisaal Lõunamuusika Pärnu Linnaorkester Dirigent Kaspar Mänd Kavas: Kõrvits. „Hümnid virmalistele“
Sumera. Muusika kammerorkestrile Mozart. Sümfoonia nr 41 C-duur, K 551 („Jupiter“) Pärnu Linnaorkester tegutseb uuest hooajast uue peadirigendi, Kaspar Männi taktikepi all. Tallinna „Lõunamuusika“ publikule esitatakse kava, mis hiljuti kõlas orkestri Läti turneel, peateosena kõlab alati särav Mozarti „Jupiteri“ sümfoonia.    K 20. november kell 16 Estonia kontserdisaal Lõunamuusika Beati Mandolini Ants Õnnis (mandoliin, suupill) Anto Õnnis (laul, löökpillid) Tõnu Raadik (mandoliin, viiul) Teet Veskus (kitarr, suupill) Are Jaama (kitarr, mandoliin) Joosep Sang (mandoliin) Endel Valkenklau (bassmandoliin)   Beati Mandolini on ansambel, mis esitab sitsiilia rahvamuusikat. Lisaks tulistele tarantelladele ja tunderohketele armastuslauludele on kavas populaarsed laulud ka mujalt Itaaliast ja Vahemere-maadest ning tuntud meloodiad klassikalisest muusikast. Ansambli liikmed on pikaajalise ja mitmekülgse kogemusega muusikud. Beati Mandolini kütkestab publikut eheda ja vahetu akustilise muusikaga, mis sobib igasse interjööri ja paelub oma musitseerimisrõõmuga igas vanuses kuulajaid.   K 11. detsember kell 16 Estonia kontserdisaal „Lõunamuusika“ Jõulukontsert Rahvusooper Estonia poistekoor Dirigent Hirvo SurvaAndres Lemba (klaver) Kavas:
Händel, Franck, Rahmaninov, Kreek, Pärt, Puur, Lemba jt.  Rahvusooper Estonia Poistekoor on üks tihedama kontserdigraafikuga muusikakollektiive Eestis. Nende esitada on rollid Rahvusooperi lavastustes, põhitegevuseks muidugi poistelaulu traditsioonide edendamine ja tutvustamine nii Eestis kui kontsertreisidel kõikjal maailmas. Kooril on väärikas ajalugu, mis ulatub 1971. aastasse kui Venno Laulu käe all alustati RAMi poistekoorina. Tänane peadirigent ja loominguline juht Hirvo Surva on tuntud kui kindlakäeline ja suurepärane poistekooride liider ning mõjusate kontserdikavade koostaja.      N 9. jaanuar kell 16 Estonia kontserdisaal
Kontserdisari „Beethoven 250“
Peeter Laul (klaver)
Sissejuhatus Lauri Väinmaa
Kavas:
Ludwig van Beethoven
Sonaat nr 5 c-moll op. 10 nr 1
Sonaat nr 18 Es-duur op. 31 nr 3 
Sonaat nr 21 C-duur op. 53 “Waldstein”   Peeter Laul on üks säravamaid eesti juurtega pianiste maailma kontserdilavadel. Laul on mitme rahvusvahelise konkursi laureaat, võitnud mh I preemia rahvusvahelisel Skrjabini-nimelisel pianistide konkursil Moskvas. Peeter Laul on aktiivne kontsertpianist, ansamblist ja Peterburi konservatooriumi õppejõud. Viimastel aastatel on Laul esitanud kõik Beethoveni klaverisonaadid. See on võimas maamärk ühe pianisti CVs.  Ludwig van Beethoveni 250. sünniaastapäeva pühitsev kontserdisari alustab ajaproovile vastu pidanud kammermuusikaga, et helilooja sünniaastapäevaks 2020. aasta lõpul Beethoveni muusikalise kõrgmäestikuni jõuda.  K 26. veebruar kell 16 Estonia kontserdisaal Kontserdisari „Lõunamuusika“„Priiuse hommikul“  Eesti Rahvusmeeskoor Dirigent Mikk Üleoja Eesti Vabariigi aastapäeva ja Eesti Rahvusmeeskoori 75 aasta juubeli pidulikkusest kantud kontserdikava. 
 K 18. märts kell 16 Estonia kontserdisaal Kontserdisari „Lõunamuusika“ „Vene romanss“ Priit Volmer (bass, Rahvusooper Estonia) René Soom (bariton, Rahvusooper Estonia) Jaanika Rand-Sirp (klaver) Priit Volmer ja René Soom on mitmekülgsed artistid. Need paljude lemmikud rahvusooperi lavalt on eeskätt loomulikult suurepärased ooperilauljad, ent nad on kaasa teinud ka Variuse teatri draamalavastustes. Nüüd ühendavad artistid jõud ja võimed nii lauljate kui ka näitlejatena. Tulemuseks on elamuslik tervik – vene muusika ja luule haarav sümbioos  K 15. aprill kell 16 Estonia kontserdisaal Kontserdisari „Lõunamuusika“ „Siin on ilus elada“ Kammerkoor Encore Dirigent Karin Kuulpak Kõlab ärkamisaegne koorimuusika – Miina Härma, August Kunileid, Friedrich Saebelmann jt. Koori dirigent Karin Kuulpak on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dirigeerimisklassi Hirvo Surva juhendamisel ning jätkab heliloomingu õpinguid Tõnu Kõrvitsa kompositsiooniklassis.  K 6. mai kell 16 Estonia kontserdisaal Kontserdisari „Lõunamuusika“ „Klassikatähed 2020“ Selleks päevaks on Eesti muusikamaastik juba rikkam klassikatähtede viienda lennu võrra. Mitmekesine ja külluslik valik muusikat, mis võib-olla ei mahtunud telesaatesse, aga väärib tähelepanelikku kuulamist ja kaasaelamist.  
  
     
    

https://www.kultuurikava.ee/event/klassikatahed-2020-lounamuusika-20192020
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish