fbpx

VIIULDAJA KATUSEL J. Steini/J. Bocki/S. Harnicki muusikal ÜRITUSED - EVENTS

Šolem Alejchemi jutustuse ainetel ja Arnold Perli eriloal
Libreto: Joseph SteinMuusika: Jerry BockLaulutekstide autor: Sheldon HarnickMaailmaesietendus 22. septembril 1964 Broadway Imperial Theatre’isProdutsent: Harold PrinceOriginaali lavastaja-koreograaf: Jerome RobbinsEsietendus Rahvusooperis Estonia 3. juunil 2016 Kestus 3 t 5 min, üks vaheaegEesti keeles, eesti- ja inglisekeelsete subtiitritega (subtiitrid Estonia teatrisaalis). Dirigendid: Jüri Alperten, Kaspar Mänd, Lauri SirpLavastaja: Georg Malvius (Rootsi)Kunstnik: Ellen Cairns (Šotimaa)Valguskunstnik: Palle Palmé (Rootsi)Koreograaf: Adrienne Åbjörn (Rootsi)
Pool sajandit tagasi sündinud muusikalist sai üks menukamaid Broadwayl, kus seda mängiti enam kui kolm tuhat korda – rohkem kui Loewe’ „Minu veetlevat leedit“ või Leigh’ „Meest La Manchast“. Estoniasse jõudis „Viiuldaja katusel“ Georg Malviuse lavastuses esmakordselt 1989. aastal, mil sellest sai aasta teatrisündmus. Suurriigi rõhumise all kannatava juudi rahva olemasolust ja püsimajäämisest jutustav lugu oli taasiseseisvuvas Eestis märgilise tähendusega. 
Kakskümmend seitse aastat hiljem toob Georg Malvius viiuldaja taas Estonia katusele, jutustades loo piimamees Tevjest ja Anatevka värvikast külalelust, inimestevahelistest suhetest, traditsioonidest, rõõmudest ja muredest, armastusest ning pisaraist. Tevje püüab muutuvas ühiskonnas elus hoida rahvuslikke ja usulisi traditsioone, kuid see on järjest raskem, eriti kui tema viis kangekaelset tütart otsustavad kuulata oma südame häält ning valida peigmehed väljaspoolt juudi kogukonda. Lisaks sunnib tsaari käsk juudid oma külast lahkuma...
Üheksa Tony auhinda võitnud muusikal pakatab meeldejäävaist meloodiaist, mille on eestlaste südameisse laulnud Jüri Krjukov, Peeter Oja, Helgi Sallo ja Katrin Karisma: „Oleksin ma rikas“, „Kosjamoor“, „Tõuseb päike, loojub päike“ jpt. * Soodustused on personaalsed, soodustust võimaldav dokument (Eesti Vabariigis välja antud kehtiv õpilas-, üliõpilaspilet või ISIC/ITIC kaart või Eesti Vabariigis välja antud pensionitunnistus/töövõime kaart) palume etendusele tulles kaasa võtta.  Õhtustele etendustele väikelapsi kaasa võtta ei soovitata (kaasavõetud lapsele tuleb osta täispilet). 

https://www.kultuurikava.ee/event/viiuldaja-katusel-j-steinij-bockis-harnicki-muusikal
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish