fbpx

AL DI MEOLA - Across The Universe Tour ÜRITUSED - EVENTS

KITARRIVIRTUOOS AL DI MEOLA TEEB TARTUS KUMMARDUSE THE BEATLESI LOOMINGULE

KONTSERT LÜKKUB EDASI
Uus toimumiskuupäev selgub lähiajal. Edasi lükatakse ka kogu Euroopa turnee esinemised.

Kõik ostetud piletid KEHTIVAD ka uue toimumiskuupäeva puhul (ümber vahetada pole vaja).

Soovi korral ostetakse piletid tagasi. Oma tagasiostu soovist palume teada anda aadressil tagasiost@piletilevi.ee.
Pileteid saab tagasi müüa ka pärast uue toimumiskuupäeva selgumist – juhul kui uus kuupäev teile ei sobi.

Juba 7. mail esineb Tartus, Eesti Rahva Muuseumis (A-sissepääs) Ameerika kitarrist AL DI MEOLA. Kontsert leiab aset muusiku uue stuudioalbumi “Across The Universe” esitlusturnee raames. Al Di Meola esineb Tartus koos bändiga.

Al Di Meola tervitab uut aastakümmet ambitsioonika austusavaldusega ansamblile The Beatles. Kauamängiv nimega “Across The Universe” on järg 2013. aastal ilmunud stuudioalbumile “All Your Life: A Tribute To The Beatles”. Kitarrivirtuoosi enda sõnul on just Liverpooli nelik põhjuseks, miks ta hakkas kitarri mängima. “Biitlite mõju oli väga tugev, nende looming oli minu jaoks peamine tõuge muusika õppimiseks. Nad on teinud minust mehe, kes ma olen täna.”

Grammy auhinna võitjast Di Meola laitmatu kitarri mängimistehnika ja oskus kombineerida seda kaasaaegse muusika stiilidega, on vallutanud kuulajate südamed üle maailma. Liikudes mitme erineva žanri - flamenko-, ladina-, fusion-, jazz-, rock- ja maailmamuusika - vahel, taasavastab ja ületab Di Meola pidevalt kuuekeelse instrumendi kasutusvõimaluse piire. Kasvanud üles Elvis Presley, The Venturesi ja The Beatlesi muusika saatel, tõmbas Di Meolat noorena kitarri poole ja juba varases teismeeas oli ta äärmiselt andekas mängija. Muljetavaldavate oskuste saavutamine nii noores eas ei tulnud Ali jaoks kergelt ning oli keskendunud pühendumuse tulemus. “Harjutasin kitarri kaheksa kuni kümme tundi päevas,” meenutab ta. "Üritasin iseennast leida või leida sellist muusikat, mis sobiks sellega, kuhu ma oma kitarriga teel olin.” Esmakordselt astus Di Meola suurele lavale Chick Corea superbändi Return To Forever koosseisus. Koos John McLaughlin ja Paco De Luciaga on ta mänginud maailmakuulsas kitarritrios. Paul Simon, Phil Collins, Stevie Wonder, Jimmy Page, Santana, Steve Winwood, Herbie Hancock, Frank Zappa ja Luciano Pavarotti on vaid mõned suured nimed, kellega on maailmamuusika ja jazzi kombineerimise eestvedajaks peetaval Di Meolal õnnestunud koos töötada.

Võib öelda, et Di Meola kitarri sõrmlaua kasutamise peen meisterlikkus on võrreldav vaid tema lugupidamisega The Beatlesi muusikapärandi vastu, mis on innustanud mitmeid põlvkondi muusikuid ja muusikasõpru. “Across The Universe” viib Biitlite loomingu tõlgenduse uuele tasandile. Värske album on justkui retrospektiiv Di Meola juba ligi pool sajandit kestnud karjäärile, mis väljendub läbi kitarrigeeniuse mitmekülgsete versioonide The Beatlesi klassikalistest hittidest ja haruldasematest paladest. Kokku neliteist lugu, mille hulgas on näiteks “Yesterday”, “Hey Jude”, “Your Mother Should Know”, “Julia”, “Strawberry Fields Forever, “Here Comes The Sun”, mis kõlavad täiesti uues võtmes, rännates maailma ühe olulisema kitarristiga üle maa ja mere. Elektrikitarriga sissemängitud välkkiired ja särtsakad arranžeeringud on tasakaalustatud keskmise tempoga meloodiatega akustilisel kitarril. See kõik aitab Di Meola arvates paljastada The Beatlesi suurteoste olemust. John Lennoni mälestuseks, jäljendab Al uue albumi jaoks ka kuulsa biitli sooloalbumi “Rock n Roll” kujundust. Kriitikute sõnul näitab Di Meola järjekordne meistriteos taaskord mehe maagilist oskust kombineerida keerulisi rütmilisi sünkoope koos provokatiivsete lüüriliste meloodiate ja keerukate harmooniatega. The Beatlesi fännid ja kitarrimuusika austajad võivad “Across The Universe” maailma sukeldudes oodata ootamatut. Al Di Meola esineb juba 7. mail Eesti Rahva Muusemis.https://www.kultuurikava.ee/event/al-di-meola-across-the-universe-tour
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish