fbpx

Balletigala ÜRITUSED - EVENTS

PÕLVA KULTUURI- JA HUVIKESKUS KUTSUB!
 
BALLETIGALA
14. mail 2020 kell 18.00
 
Esmakordselt Põlvas! Rahvusooper Estonia säravad balletiartistid.
 
Ühe õhtu jooksul jõuab Põlva Kultuurikeskuse lavale kaunis klassika ja põnev kaasaegne repertuaar: ettekandele tuleb Tšaikovski balleti „Luikede järv“ teine vaatus ning numbrid kaasaegsest tantsurepertuaarist. Esinevad rahvusballeti solistid ja trupp.
 
„Luikede järve“ tõi 2016. aastal Estonias lavale Toomas Edur. Tema sõnul on „Tšaikovski muusika surematu ja peamiselt tänu sellele on „Luikede järv“ tänaseni säilinud. Naispeaosalisele on „Luikede järv“ tõeline väljakutse, kuna kehastada tuleb kahte vastandlikku karakterit: üks on tundeline ja unistavalt häbelik, kes ootab oma elu armastust, ning teine jõuline ja salapäraselt võrgutav. Usun, et igas naises on rohkem ühte või teist poolt või võrdselt mõlemat. Prints Siegfried otsib armastust ja ideaale ning leiab need sealt, kust poleks osanud oodata – ta kohtab metsas imekaunist neidu, kes on päeval sunnitud luige kuju võtma. Odette’i päästmine kurja võluri Rothbarti käest on justkui ideaalide ja unistuste alalhoidmine igapäevamaailmas. Sel teekonnal leiab Siegfried enda ja puhta armastuse, mis suudab murda Rothbarti needuse. Mõnes mõttes ongi „Luikede järv“ Siegfriedi lugu.
Minu versioonis on balletil õnnelik lõpp – kurjus taandub suure armastuse ees. Nii mõnigi lavastus on saanud õnneliku lõpu, kus Odette vabaneb lõpuks nõidusest ja temast saab inimene.“
 
LUIKEDE JÄRV
Pjotr Tšaikovski ballett
Vladimir Begitševi ja Vassili Geltseri libreto
Maailmaesietendus 4. märtsil 1877 Moskva Suures Teatris
Esietendus Rahvusooperis Estonia 15. aprillil 2016
 
Uusredaktsiooni koreograaf ja lavastaja: Toomas Edur
Toomas Eduri redaktsioon põhineb Lev Ivanovi ja Marius Petipa versioonil aastast 1895
Kunstnik: Thomas Mika (Saksamaa)
Valguskunstnik: Steen Bjarke (Taani)
 
Lisa info:
kultuurikeskus.ee


https://www.kultuurikava.ee/event/balletigala-0
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish