fbpx

KRAHV LUXEMBURG F. Lehári operett ÜRITUSED - EVENTS

Franz Lehári operett Alfred Maria Willneri ja Robert Bodansky libreto Maailmaesietendus 12. novembril 1909 Theater an der WienisEsietendus Rahvusooperis Estonia 24. jaanuaril 2020 Eesti keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritegaKestus 2 h 10 min, üks vaheaeg Dirigendid: Jüri Alperten, Kaspar Mänd, Risto JoostLavastaja ja kunstnik: Thomas MikaValguskunstnik: Steen BjarkeBalleti koreograaf: Marina KeslerLavastuse koreograaf: Hedi PundonenTõlkija: Piret PääsukeLaulutekstide toimetaja: Mart SanderPeaosades:René, Luxemburgi krahv: Reigo Tamm või Mati TuriArmand Brissard: Heldur Harry Põlda või Jaak JõekallasVürst Basil Basilowitsch: René Soom või Mart LaurAngèle Didier, lauljanna: Helen Lokuta või Janne ŠevtšenkoJuliette Vermont: Kadri Nirgi, Elina Nechayeva või Kadri KõrvekKrahvinna Stasa Kokozow: Juuli Lill või Aule Urb  Franz Lehár kuulus koos Imre Kálmániga 20. sajandi alguse armastatumate operetihelioojate hulka. „Krahv Luxemburgi“ romantiline teema, hoogsat lavategevust pakkuv süžee ja värvikaid emotsioone kätkevad tegelased pakkusid heliloojale rikkalikult materjali kirjutada säravat muusikat. Nii sündiski ajatut meelelahutust ja romantikat pakkuv teos, mille esietendust 1909. aastal saatis rahvusvaheline menu. Haaravad valsi- ja polkameloodiad, mis vahelduvad kaunite ballaadidega, läksid publikule hinge ja tagasid operetile ainuüksi Viinis 300 etendust. Kaks aastat hiljem mängiti seda juba Buenos Aireses viies teatris korraga! Vürst Basil Basilowitsch armastab lauljatar Angèle Didier’d, kuid ei saa temaga madala seisuse tõttu abielluda. Seepärast teeb ta pakkumise laostunud krahv Renéle (krahv Luxemburg) abielluda naisega, kelle nägu ta ei näe ning lahutada temast kolme kuu pärast. Nõnda saaks Angèle tiitli ja vürst võiks temaga abielluda. Tehingu eest pakub ta krahvile pool miljonit franki. Pulmade ajal lahutab krahvi ja tema müstilist pruuti sirm, kuid hiljem kohtuvad nad taas ja armuvad. Teadmata, et nad juba on abielus, usuvad mõlemad, et nende suhtel ei oleks tulevikku. Kuid nagu operetis ikka, saabub õnnelik lõpp ka kõige keerulisemates oludes!
  * Soodustused on personaalsed, soodustust võimaldav dokument (Eesti Vabariigis välja antud kehtiv õpilas-, üliõpilaspilet või ISIC/ITIC kaart või Eesti Vabariigis välja antud pensionitunnistus/töövõime kaart) palume etendusele tulles kaasa võtta.
 
* Discounts are personal. When attending the performance, we kindly ask you to take a valid ISIC/ITIC card with you that entitles you to discounts on ticket prices.

https://www.kultuurikava.ee/event/krahv-luxemburg-f-lehri-operett-0
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish