fbpx

Tantsulavastus "Mina olin siin" ÜRITUSED - EVENTS

Hea klient!

"Mina olin siin" etendused 21. ja 28. märts toimuvad uutel kuupäevadel Kadrioru Kunstimuuseumis 21. ja 22. mail.

Kehtivad varem ostetud piletid ja pileteid ümber vahetama ei pea.

Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis andke sellest teada aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkida enda tellimusenumber. 

Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada Piletilevi müügipunkides, v.a Circe-K teenindusjaamades,.

Piletid tagastatakse kui tagasiost on avatud.“Mina olin siin” – eriline tantsulavastus Kadrioru kunstimuuseumis, mis seob liikumiskunsti ja teraapia.
See on tantsulavastus hetkes olemisest, igatsusest füüsilise ja vaimse puudutuse järele, koos olemisest ning üksindusest.
Lavastusmeeskond: Tiina Ollesk, Olga Privis, Helen Reitsnik, Simo Kruusement, Richard Beljohin, Argo Liik, Renee Nõmmik, Valentin Siltsenko, Ants Kurist.
Kostüümikunstnik: Kirill Safonov
Lavastuse koreograaf Olga Zitluhina: "Mu mälus on kõnekas kujund päriselust: nägin oma ema ja isa teineteisel kätest kinni hoidmas alles siis, kui nad olid juba 70-aastased. Nad olid teineteise kõrval olnud aastakümneid, kuid need olid teised ajad ja isegi siis, kui seisti näoga teineteise poole, ei räägitud lähedusest. Ma nägin, kui tähtis on lihtsalt teineteisel käest kinni võtta ja vaadata elus ühes suunas.”
Olga Zitluhina on Läti kõige tuntum kaasaegse tantsu eestvedaja, tantsija ja pedagoog. Ta juhib Läti Kultuuriakadeemia kaasaegse tantsu õppekava ning Riia kaasaegse tantsu festvali "Laiks Dejot". 1996-2012 juhtis Olga oma truppi, luues sellele 20 lavastust, mida näidati 18 riigis.
Lavastus “ Mina olin siin” kõnetab läbi läheduse otsimise, olemise küsimustamise ja hetke kuulamise. See on erakordne võimalus olla puudutatud tantsust, kunstist ja arhitektuurist Kadrioru Lossi keskkonnas, kuna etenduse pilet võimaldab külastada ka näitusi Kadrioru Lossis.
 “Minimaalne amplituud, maksimaalne kohalolu. Enne finaali, kui etendajad puudutasid sõrmeotstega põrandapinda või ka kedagi pealtvaatajatest, tundsin, kuidas pisarad hakkavad voolama – sellise läbielamise ja intiimsuseni jõudis lavastus umbes tund aega kestnud emotsionaalse laengu ja näiliselt nähtamatu füüsilisusega ja suurepärase H. Purcelli muusikaga.” Jekaterina Vasenina, rahvusvahelise teatriinstituuudi Venemaa Keskus.   
 
Piletid müügil: Kadrioru kunstimuuseumi kassas, Piletilevis, Fine5 Tantsuteatri kodulehel.
Täispilet 12 € / sooduspilet 10 €. NB! Etenduse pilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina.
 


https://www.kultuurikava.ee/event/tantsulavastus-mina-olin-siin-1
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish