fbpx

Ülestõusmispühade kontsert Toomkirikus ÜRITUSED - EVENTS

Hea klient!
 
Seoses Eriolukorra kehtestamisega Eesti Vabariigis lükkub edasi 24.04.2020 toimuma pidanud kontsert Ülestõusmispühade kontsert Toomkirikus uuele kuupäevale 22.05.2020
 
 
24.04.2020  18.00
Tallinna Toomkirik
 
„Ülestõusmispühade kontsert”
 
Venemaa teeniline kunstnik Galina Sidorenko, metsosopran
(Peterburi)
Kadri Ploompuu, orel (Tallinn)
 
Ave Maria’d, muusika missadest
 
Piletid 10/12/15 eurot on müügil  Piletilevi müügipunktides ja tund enne algust kohapeal
 
Venemaa teeniline kunstnik Galina Sidorenko (metsosopran) on lõpetanud Peterburi  Riikliku Konservatooriumi laulu osakonna. 1996. a. kutsuti ta Maria Teatrisse, kus esines paljudes rollides – Cherubino („Figaro pulm“), Dorabello („Cosi fan tutte“), Helilooja („Ariadne Naxosel“). Selle teatriga esines ta Milanos, Madridis, Baden-Badenis ja paljudes teistes linnades.
 
Galina Sidorenko on festivali Kuldne Mask nominant, Placido Domingo konkursi Operalia 1999 finalist, rahvusvaheliste konkursside laureaat (Bulgaaria 1998, Norra 2001). Hooajal 2000/2001 kutsuti ta esinema Washingtoni ooperisse, kus esitas Rosina partiid lavastuses “Sevilla habemeajaja”. Tema ulatuslikus repertuaaris on nii ooperipartiid (Carmen, Suzuki ooperist „Madama Butterfly”, Olga ooperist “Jevgeni Onegin”) kui ka spirituaalid ja estraadilaulud.
 
Laulja on salvestanud mitu CDd.
 
Kadri Ploompuu on Tallinna Toomkiriku organist alates 1990. aastast ning arendanud kiriku muusikaelu enam kui 29 aasta jooksul. Ta on andnud toomkirikus sadu soolo- ja  kammermuusika kontserte ning on tööülesannete tõttu ka kiriku kontserdielu produtsendi rollis. Tema korraldusel toimuvad toomkirikus igal laupäeva keskpäeval orelipooltunnid, samuti suvised kesknädala orelikontserdid ning muud muusikalised sündmused.
 
Interpreet on alates 1985. aastast esinenud soolokontsertidega kõikjal Eestis ja välismaal (Taanis, Rootsis, Saksamaal, Suurbritannias, Venemaal), osa võtnud Tallinna ja Pärnu orelifestivalidest ja Visby orelinädalast ning teinud koostööd väga paljude interpreetidega.
 
Kadri Ploompuu on lõpetanud 1985.a. Tallinna Riikliku Konservatooriumi klaveri ja oreli erialal, õppejõududeks professorid Lilian Semper ja Hugo Lepnurm.
 
Tal on ilmunud mitu CDd.
 


https://www.kultuurikava.ee/event/ulestousmispuhade-kontsert-toomkirikus
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish