fbpx

Eesti rahvamuusikatöötluste festival Mooste Elohelü ÜRITUSED - EVENTS

XXI Eesti rahvamuusikatöötluste festival Mooste Elohelü:

​Reedel, 22. mail Mooste Folgikojas:

-          Kell 19.00 MARI KALKUN JA ALEKSANDRA KREMENETSKI 

Mari esineb mitmekülgse sooloartistina, olles reisinud enamikes Euroopa riikides ning viimasel ajal sageli ka Jaapanis. Ta on pälvinud rohkelt nominatsioone ja auhindu erinevates kategooriates, kõik Mari Kalkuni plaadid on saavutanud rahvusvahelise leviku ja tunnustuse.

Aleksandra Kremenetski on mitmekülgne muusik – trummar, löökpillimängija ja helilooja. Teda võib kuulda nii jazzilavadel kui erinevates akustilise muusika koosseisudes. Mari Kalkuniga teeb Aleksandra koostööd 2016. aastast alates. Põnevatest algosadest koosnev trummikomplekt, erinevad löökpillid, vibrafon ja hääl – nende vahenditega toob Aleksandra vaheldust ja värve ning gruuvi Mari muusikasse.

 -          Kell 20.30. KATRIIN RASKA ja SAKU MANDOLIINIDE ORKESTER  

Saku Mandoliinide orkestris, praeguses Eesti suurimas mandoliinorkestris, mängib ligi kolmkümmend muusikut. Mooste festivaliks valmistatakse ette esimene täispikk eesti rahvamuusika kava. Orkestriga koos musitseerib Katriin Raska. Juhendab Joosep Sang.

 -          Kell 22: AULI (Läti)

Läti torupilli- ning löökpilliansambel “AULI” koosneb kuuest torupilli- ning kolmest löökpillimängijast. Nende kontserdid on väekad ja valjud. Tänasel päeval on Auli üks tugevamaid lõunanaabrite etno- ja maailmamuusika ekspordiartikleid. Auli kontserdid on laetud esivanemate pärandist ning rokkmuusika dünaamilisusest ja energiast.


Laupäeval, 23. mail:

-          Kell 10.00–18.00 päevaprogramm

-          Kell 18.00 kuni südaööni õhtuprogramm

Kontserdid Mooste mõisas Leelolaval, Veskiteatris, Viinavabrikus, mõisahoones, laadalaval – päevaprogrammis astuvad kontserdiga üles mitusada muusikut, teiste seas Collegium Musicale, ansambel Küi, Eva Väljaots & Robbie Sherratt, Ann-Lisett Rebane, Tuhkwizza, Krüüsel, Marbuus ja paljud teised.

Õhtu puänt on Mooste Folgikojas toimuv suur võistluskontsert!

Folk pand käümä!

Vaata lisa: www.moostefolk.ee

 


https://www.kultuurikava.ee/event/eesti-rahvamuusikatootluste-festival-mooste-elohelu-0
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish