fbpx

Khoomei Beat ÜRITUSED - EVENTS

    Khoomei Beati esimeseks inspiratsiooniallikateks on Tõva pärimusmuusika, aga selle kõrval leitakse innustust ka rockist, funkist ja popist. Põimides kõik need erinevad mõjud traditsioonidega kokku, jutustavad nad oma ajaloost, pärimusest ja tavadest kaasaegsel moel. Bändi muusika on kui jõuline tuul, mis kannab kuulajani kujutluspildid mägistest rohuväljadest, lambakarjadest ja orukarjamaadel rohtu söövatest hobustest. Kõik koosseisu muusikud mängivad virtuooslikult erinevaid pärimuspille ning on Tõva kurgulaulu meistrid. Bändi seadetes ei mängi kurgulaul pelgalt vokaali rolli, vaid muutub täiesti eraldiseisvaks muusikainstrumendiks, pakkudes seltsi teistele pillidele nagu igil, byzaanchi, trummid, basskitarr, tšello ja klahvpillid. 
Bänd loodi 2017. aastal, kui kokku tuli professionaalsetest Tõva muusikutest koosnev sõprade punt, kellest osad õppisid toona koos Krasnojarski Konservatooriumis, osad mängivad Tõva Riiklikus Pärimuspillide Orkestris. Vaatamata noorele eale on kaks bändiliiget - Aikhan Oorzhak ja Kan Khuler Saaja - juba pärjatud Tõva kultuuripreemiaga ning Bailak Mongush on tuntud kui Tõva andekaim trummar.
 
 
Soojendajana astu üles Fylgja
ylgja on kolmest tulihingelisest muusikust koosnev folkrock bänd. Laval saavad kokku naiselik õrnus ja raju tuline rokk. Bändi eesmärk on nautida üksteise seltskonda ning luua muusikat, mis on põimitud omaloomingust ja pärimusmuusikast.   Eelmisel aastal esinesime Viljandi pärimusmuusika festivali rohelisel laval ning nägime, kuidas toidualal näljaselt ringi rändanud inimestest said hoopis Fylgja kontserti nautijad ning tühi kõht unues. 

Bändi liikmed:
Kerli Kislõi (trummid)
Deivi Tobreluts (elektrikitarr ja vokaal)
Susanna Viktoria Mõtsmees (flööt ja vokaal)
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

Oluline teada:
* Kontserdile saavad tasuta kõik kuni 12-aastased lapsed (kaasa arvatud). Vältimaks lapse vanuse määramisega tekkida võivaid komplikatsioone, palume kaasa võtta vanust tõendav dokument.
* Raske puudega isiku saatja pääseb meie kontsertidele tasuta.
* Meie kontsertidele ei pääse ühegi loomaga sh kotis ja/või puuris olevate loomadega. Juht-, hüpo- ja abikoerad on teretulnud.
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 


https://www.kultuurikava.ee/event/khoomei-beat
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish