fbpx

Kajakas / Чайка ÜRITUSED - EVENTS

Kajakas

 

A. Tšehhov

 

Komöödia

 

Soovitatav vanus: 12+

 

Etendus kestab 2 tundi 45 minutit (ühe vaheajaga)

 

Peaosas Merle Palmiste (Eesti Draamateater)!

 

Vene Teatri uus suvelavastus “Kajakas“ (Anton Tšehhov) Vihula mõisa pargis juunis 2020.  Lavastaja Filipp Loss.

 

Noor romantik Konstantin Treplev, uhke ja auahne, otsib oma teed kunstis. Tema kirjutatud näidendi, mis on täidetud sümbolite ja allegooriatega, esietendusel debüteerib noor Niina Zaretšnaja, kes unistab ei millestki muust kui näitlejakarjäärist. Publiku seas on ka Treplevi ema, tuntud näitlejanna Arkadina ja pealinna belletrist Trigorin. Kuid armas ja kodune teatrietendus maalilise järve kaldal lõpeb ootamatu skandaaliga...

 

Tšehhovi kangelased vaidlevad kunsti novaatorluse üle, nad armuvad, armukadetsevad, otsivad lähedust, avameelitsevad üksteisega, kohtuvad ja lähevad lahku. Tšehhovi lummavalt meloodilistes dialoogides avaneb kunstiinimeste sügav ja vastuoluline maailm.  Kas nad on võimelised tõeliseks armastuseks, kaastundeks, eneseohverduseks lähedase inimese nimel?  Millest on nad valmis loobuma edu ja tunnustuse nimel?

 

Vene Teateri suvelavastust mängitakse sel aastal Vihula mõisa pargis, mis kaunistab ja ilmestab kõrgetasemelist ajaloolistest hoonetest koosnevat puhkekeskut.

Vihula mõis asub Tallinnast 90 km kaugusel Lahemaa rahvuspargis. Autoga sõites tuleb liikuda mööda Peterburi maanteed Narva poole. Umbes 70 km kaugusel asuvast Viitna külast keerake enne Viitna kõrtsi vasakule. Sõitke otse edasi Palmse suunas, 5 km pärast keerake paremale Sagadi suunas ja mööduge Sagadi mõisast. Vihula mõis asub Sagadist umbes 6 km kaugusel. Mõisakompleks jääb peateest veidi vasakule.
Jälgige suunaviita!

 

Lavastuses mängivad:

Merle Palmiste (Eesti Draamateater)

Daniil Zandberg

Vladimir Antipp

Anastassia Tsubina

Artjom Garejev

Dmitri Kosjakov

Jelena Tarassenko

Aleksandr Okunev

Natalja Murina

Sergei Furmanjukhttps://www.kultuurikava.ee/event/kajakas-
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish