fbpx

NUKU teatri suvelavastus KUMMITUSTE SUVI ÜRITUSED - EVENTS

Suvelavastus kõigile alates 7. eluaastast Tallinna lähistel Kernu mõisa küünis

Sõprus kahe maailma hapral piiril

On suvevaheaeg, õhtud on valged ja soojad ning päevad täis vabadust ja ilu. Väikelinnatüdruk Anna veedab palju aega õues – tal on oma onn ja lemmikpaigad, millest kõige rohkem meeldib talle kodulähedane kalmistu. Selles pole õigupoolest midagi imelikku. Kalmistul on ühtaegu rahulik ja põnev ning Anna on sealt leidnud sõbra – eriskummalise poisi Augusti, kellele usaldada kõike, mis teda rõõmsaks või kurvaks teeb.

Aga kalmistu pole sugugi nii vaikne ja elutu paik, nagu arvatakse. Seal kehtivad lihtsalt omad kummalised reeglid, mida peavad oma mängudes ja seiklustes järgima ka Anna ja tema salapärane sõber. Ühel hetkel seisavad Anna ja August aga valiku ees, kummale poole piiri nad tahavad jääda – kas sinna, kus tegutsevad inimesed, või sinna, kus varjud.

Lavastaja Mirko Rajas: „Kummituste suvi” on mänguline, teravmeelne ja humoorikas lugu, mis haarab enesega kaasa, sõltumata vaataja east, soost või jalanumbrist. Läbi peategelaste muretute silmade, puhtuse ja siiruse mängitakse lahti mitmel tasandil kõnekas lugu, mis juhib tähelepanu meie ühiskonna valupunktidele ja paljude laste ning noorte eesseisvatele katsumustele, seejuures moraliseerimata ja näppu viibutamata. Peale tõsisemate sotsiaalsete teemade käsitleb lavastus ka armastuse teemat – sõprade vahel tekkiv lähedus kandub üle ka elus nii vajalikuks armastuse otsimiseks. 

Jaanika Juhansoni kogupere-põnevik „Kummituste suvi” pälvis 2018. aastal Eesti Teatri Agentuuri, NUKU teatri, VAT teatri ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse korraldatud laste- ja noortenäidendite võistlusel teise preemia. Suvel 2020 jõuab see helge ja liigutav lugu esmakordselt teatrilavale.

Autor Jaanika Juhanson
Lavastaja Mirko Rajas
Kunstnik Illimar Vihmar
Helilooja Markus Robam
Videokujundaja Mikk-Mait Kivi
Liikumisjuht Hanna Junti
Mängivad Laura KukkGetter MeresmaaLaura Nõlvak,  Karl SakritsSander Roosimägi, Ott Aardam (külaline)https://www.kultuurikava.ee/event/nuku-teatri-suvelavastus-kummituste-suvi
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish