fbpx

Michael Kiwanuka - Tallinn ÜRITUSED - EVENTS

Maailma vallutav Briti muusik Michael Kiwanuka esineb esmakordselt Tallinnas
 
22. juunil 2020 esineb esmakordselt Tallinnas, Noblessneri valukojas maailma vallutanud Briti muusik Michael Kiwanuka koos oma bändiga.
 
Indie-rocki viljelev Kiwanuka on silmapaistev artist, laulukirjutaja ja produtsent, kelle looming ei jäta kedagi külmaks. On rõõm, et saame ta vastu võtta meie ajaloolises Noblessneri valukojas, kus kohtuvad uus ja vana. Võimas lokatsioon ning imelised helid - oodata on seninägematut sünergiat.

Michael Kiwanuka - Cold Little Heart
 
PILETIINFO:

Kiirematele soodsamad piletid! Ole esimeste seas, sest parema hinnaga pileteid on piiratud arv. Allahindluskoodi saamiseks kirjuta korraldajale 8 Days A Week sõnum Facebooki (https://www.facebook.com/8daysaweekagency/). Kood kehtib eksklusiivselt ainult 17. veebruarini. Avalik piletimüük algab Piletilevi müügikohtades ja internetis www.piletilevi.ee 17. veebruaril kell 12.00. Pileteid on piiratud kogus. Ära jää ilma! Ees ootab maagiline õhtu täis kaunist muusikat.

Kiwanuka on tõeline pärl. Ta nimi ei pruugi eestlasele esialgu midagi öelda, ent tema loomingut kuulates toimub kiire äratundmine - Michaeli muusika puudutab, ilusalt ja valusalt. Tema tabavat, ent imekaunist lüürikat on vahest ehk raskegi kuulata - Kiwanuka on Uganda pagulase poeg ning jutustab lugusid rassismist ja jätkuvast võitlusest võrdsuse nimel. Muusik on oma Uganda päritolu üle väga uhke ning üks tema suurimaid unistusi on kord seal oma rahvale kontsert anda.

Oma karjääri alguses aitas ta pigem teistel artistidel lugusid lindistada ja ei osanud soolokarjäärist unistadagi. 2011. aastal soojendas ta Adele’i ning pärast seda võitis popstaari südame. Suur saavutus noore muusiku kohta, kel oli sel hetkel vaid paar EP-d. Kiwanuka debüütalbum “Home Again” sai kriitikutelt palju kiita ning teine album, “Love & Hate”, kindlustas endale kiirelt edetabelite tipus magusa koha.

Michael Kiwanuka - Love & Hate

https://youtu.be/aMZ4QL0orw0

2012. aastal võitis Kiwanuka BBC Sound of 2012 auhinna, seljatades sellised tuntud nimed nagu Skrillex ja Frank Ocean. Oli selge, et kusagilt on välja ilmunud kitarrivirtuoos, kelle loovus raputab, kelle õrn olek ja kaunis vokaal toovad uudsust. Kord sai ta kõne isegi härra Kanye Westilt, kes soovis temaga koos muusikat teha. Kiwanuka keeldus viisakalt - selleks koostööks ta valmis ei olnud.

Kiwanuka saab inspiratsiooni paljudelt legendaarsetelt muusikutelt. Ta peab oma suurimateks mõjutajateks Jim Hendrixit, Bill Withersit, Otis Reddingit, Bob Dylanit ja Gil Scott-Heronit. Artist ütleb, et need mehed on temasse sügava jälje jätnud ning on suureks mõjutuseks ta loomingus. Õppida tuleb parimatelt ning Kiwanukat isegi võrreldakse tihti just nende artistidega.

“Minult küsiti tihti, et kuidas ma ennast kutsuksin? Mõtlesin, kas ma müüksin rohkem albumeid mõne artistinime alt. Aga ma ei taha uut nime ja olla uus Ziggy Stardust. Mina olen Michael Kiwanuka ja jään selleks,” räägib Kiwanuka, kes tuleb Eestisse esinema esmakordselt. Ta müüs just välja oma kontsertturnee Ameerika Ühendriikides ja Kanadas, sama juhtub tõenäoliselt Euroopas.

Michael Kiwanuka - Live at The Mildmay Club

https://youtu.be/ianBdZbU_jk

Täna elab Kiwanuka oma unistuste elu ning eelmine aasta oli tema jaoks eriti märgiline. Tallinnas esitleb ta oma uusimat albumit “Kiwanuka”, mille nimetas oma perekonnanime järgi, et enda identiteeti rõhutada. Paljud tähtsad väljaanded ja muusikakriitikud leiavad, et tegu on aasta albumiga ja The Guardian kutsub seda “üheks dekaadi säravaimaks”. Rolling Stone ajakiri palub sul seda albumit kindlasti otsast lõpuni kuulata. Ja see on tal alles kolmas. Kui maailmast kaoks ära kõik muusika ja alles jääks ainult seesama album - meil oleks ikkagi kõik hästi.

Kiwanuka peab oma muusikat justkui austusavalduseks afroameerika kultuurile. Ta kasutab oma positsiooni ära, et suurendada kuulajates teadlikkust, ent muusikaline eneseväljendus on teraapia ka talle endale. Ta ei karda näidata ja rääkida sellest, kes ta päriselt on - lihtne introvert, kes ei janune moe, kuulsuse ega raha järele. Muusikut huvitab see, mis on päris. Album “Kiwanuka” räägib oskuslikult rassismist, usaldamatusest, kahtlusest, vägivallast. Kõik palad sobivad teineteise järele ideaalselt ja jutustavad loo.

Michael Kiwanuka - Hero

https://youtu.be/fb_S4aWI6Og

Albumi ilmumisele aitas kaasa Grammy võitnud staarprodutsent ja muusik Danger Mouse. Ta töötab üksnes A-kategooria nimedega: Gorillaz, Red Hot Chilli Peppers, The Black Keys, ASAP Rocky on vaid mõned paljudest. Michael on veel üks professionaal tema klientide nimekirjas.

Mõned päevad tagasi tulid välja Brit Awardsi nominatsioonid ning Kiwanuka on esindatud kahes - Aasta album ja Aasta artist. Kaks korda on teda nomineeritud Mercury Prize’ile ning sügisel sai ta Q Magazine poolt Best Live Show tiitli. Sellised tunnustused teeksid absoluutselt igale artistile au. Tegu on äärmiselt siira mehega ning ta on üks huvitavamaid kujusid Briti muusikas praegu.

Michael Kiwanuka - Glastonbury 2019

https://youtu.be/07O9Y7ffsFs

Praeguseks on Kiwanukal olnud 43 esinemist, millest enamik on olnud välja müüdud. Sel suvel võib teda esinemas näha erinevatel ägedatel festivalidel ning 27. novembril ootab teda ees seni suurim kontsert Alexandra Palace’is Londonis. Pole kahtlustki, et Eestis on sel suvel raske erilisemat kontserti leida.

LISAINFORMATSIOON:
www.michaelkiwanuka.com
www.instagram.com/michaelkiwanuka
www.youtube.com/MichaelKiwanukaVEVO
www.facebook.com/MichaelKiwanuka

8 Days A Week
Explore. More. Music.
AltSpace building
Islandijos str. 6, 01401
Vilnius, Lithuaniahttps://www.kultuurikava.ee/event/michael-kiwanuka-tallinn
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish