fbpx

Kirvetüü ÜRITUSED - EVENTS

Suvelavastus!
Pildike Setumaa külaelust pärast Eesti taasiseseisvumist.

KIRVETÜÜ
Ott Kiluski tume lugu

Lavastaja ja muusikaline kujundaja Ain Mäeots
Kunstnik Iir Hermeliin

Osades
Andres Mähar, Mait Malmsten (Eesti Draamateater), Ott Sepp, Veiko Porkanen, Liina Tennosaar, Ain Mäeots, Margus Jaanovits, Jaanus Tepomees, Ragne Pekarev, Kaia Skoblov, Linda Kolde, Merle Jääger, Silvi Jansons, Agu Trolla, Mairo Libba, Hannes Hanimägi, Hubert Uku Prank, Ronald Mäeots, Rauno Koorts


Mis saab siis, kui miski, mis juhtus lapsepõlves, mõjutab sind kogu ülejäänud elu? Kui riigikorra muutumine keerab kogu senise elukorralduse pea peale? Kui kaamoslik sügis laotub üle majade ja põldude? Kui surnud hakkavad kõndima elavate seas ja esemed vahetavad omatahtsi asukohta?

„Kirvetüü” jutustab väikesest setu kogukonnast, mis peale Eesti taasiseseisvumist oma jätkusuutlikkuse eest peab seisma. Sovhoos on lagunenud ja lihtne töötegemine asendunud musta äriga, mis üksikud väga rikkaks, kuid enamuse lootusetult vaeseks jätab. Elustuvad minevikuhõngulised elupildid, mille värvikasse sootsiumisse kuuluvad nii kohalik külalollike, perssekukkunud ärimees, kooperatiivpoodnik, noor õpetajanna, surma piiril balansseeriv posija kui ka alalhoidlik raamatukogutädi. Kellele elatud elu, kellele seninägematu eksootika, kellele valus sild olnust olevasse. Sest enam hullemaks minna ei saa – või saab?

„Kirvetüü“ sai Eesti Teatri Agentuuri 2017. aasta näidendivõistlusel I preemia. Näidend räägib setu keeles Eesti väikeküla elanike ausa ja inimliku loo, millest ei puudu lopsakas ja kohati valus huumor. Ka näidendivõistluse žürii liikmed tõstsid esile näitemängu mõnusat huumorit, mahlakust ning apokalüptilist trööstitust.


Esietendus 27. juunil 2019 Vanemuise suvelaval
Kammivabriku sündmuskeskuses (Teguri tn 28a, Tartu).
Etendused 3.07, 4.07, 5.07, 7.07, 8.07, 9.07, 10.07, 11.07, 12.07.2020.
Teater ei soovita lavastust alla 14-aastastele.


Sooduspilet pensionäridele ja õpilastele.
Soodustust tõendav dokument peab olema etendusel kaasas.
Ostetud pileteid ei vahetata ega osteta tagasi.

 

 https://www.kultuurikava.ee/event/kirvetuu
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish