fbpx

Pärnu ooperipäevad 2020 ÜRITUSED - EVENTS

SOODUSPILETID MÜÜGIL KUNI 20. JAANUARINI 2020! 

Pärnu ooperipäevad on kohtumispaik ooperigurmaanidele. Eesti ühe parima akustikaga saalis saab näha ja kuulda muusikateatreid laiast maailmast, kes astuvad Eesti lavalaudadel üles esmakordselt. Ettekandele tuleb vähemalt üks ooper, mida pole siinmail varem esitatud või on meie saalidesse sattunud üliharva. 


2020. aasta festivali külalisteatriks on Poola Kuninglik Ooper. 2017. aastal asutatud teater tegutseb pika ooperitraditsiooniga hoones, endises Poola kuningapere suveresidentsis, Łazienki Królewskie. Siia asutas kuningas Stanisław August Poniatowski ooperiteatri, mis avati 1788. aastal. See on üks vähestest tänaseni säilinud autentsetest 18. sajandi õukonnateatritest Euroopas.

Tänapäeval on teater pälvinud publiku tähelepanu Wolfgang Amadeus Mozarti ja Poola heliloojate ooperite esitamisega, mida on silmas peetud ka Pärnu ooperipäevade lavastuste valikul. Ette kantakse Mozarti “Don Giovanni“ ja Stanisław Moniuszko  „Õudne mõis“. Traditsiooniliselt lõpevad Pärnu ooperipäevad piduliku galakontserdi ja õhtusöögiga.

 

Wolfgang Amadeus Mozart „ Don Giovanni“ 

09. juuli 2020  kell 19.00

Mozart kirjutas „Don Giovanni“ 1787. aastal Praha ooperiteatri tellimusel. Vaid aasta varem oli Praha publik võtnud ovatsioonidega vastu „Figaro pulma“. Tollal vaid kahekümne kahe aastaselt heliloojalt telliti koheselt uus teos. Libreto autor Lorenzo da Ponte, kellega Mozart oli korduvalt koostööd teinud, pakkus välja loo naistevõrgutajast Don Juanist. Teema osutus noore Mozarti jaoks äärmiselt inspireerivaks. Väga lühikese aja jooksul õnnestus tal luua teos, mis hämmastab nii muusikaliste lahenduste, originaalsuse kui ka vormi täiuslikkuse ja heli küpsuse poolest.

 „Don Giovannil“ on maailma tähtsaimate ooperiteatrite repertuaarides oluline koht. Alates esietendusest Prahas 1787. aastal kuni tänaseni ei ole olnud ühtegi aastat, mil seda kuulsat ooperit lavale ei oleks toodud.

Muusikaline juht: Łukasz Borowicz

Instseneering, stsenograafia, lavastus: Ryszard Peryt

Kostüümid: Marlena Skoneczko

Valgustus: Piotr Rudzki

Projektsioonid: Marek Zamojski

Vokaalansambli ettevalmistus: Lilianna Krych

 

Sooduspiletid müügil kuni 20.jaanuarini hinnaga 35.-, 28.-

Alates 21.jaanuarist piletid 45.-, 38.-

 

Stanisław Moniuszko „Õudne mõis“

10. juuli 2020 kell  19.00 

Stanisław Moniuszko „Õudne mõis“ jõudis Poola Kuningliku Ooperi lavale aastal 2019, mis on kuulutatud helilooja Stanisław Moniuszko aastaks. Teiseks  tähistatakse selle patriootilise ooperiga Poola iseseisvuse taastamise 100. aastapäeva.

„Õudse mõisa“ esietendus toimus Varssavis 28. septembril 1865. aastal. Publiku soojast vastuvõtust hoolimata eemaldati ooper kavast vaid kolme etenduse järel. Tsaari tsensuuri häiris rahvuslik meelsus nii Jan Chęciński koostatud libretos kui ka Moniuszko muusikas. Ooperi aariates ja koorilauludes leidub viiteid pärimuskultuurile, romantiliste laulude traditsioonidele ning muusikas on kasutanud Poola tantsudele iseloomulike rütme.

Ryszard Peryti lavastuses teevad kaasa silmapaistvad solistid, Poola Kuningliku Ooperi vokaalansambel ja orkester.

Muusikaline juht: Grzegorz Nowak

Instseneering, stsenograafia, lavastus: Ryszard Peryt

Kostüümid ja rekvisiidid: Marlena Skoneczko

Vokaalansambli ettevalmistus: Lilianna Krych

 

Sooduspiletid müügil kuni 20.jaanuarini hinnaga 28.-, 22.-

Alates 21.jaanuarist piletid 38.-, 32.-

 

Ooperigala koos õhtusöögiga

11. juuli 2020 kell 19.00  

Õhtut juhib Anu Välba 

Piduliku õhtusöögi kõrvale Casa Charlize veinid Itaaliast!

Galakontserdi ja õhtusöögi hinnad 110.-, 95.-

 

www.eestikontsert.ee/parnuooper

Polish Royal  Opera https://operakrolewska.pl/https://www.kultuurikava.ee/event/parnu-ooperipaevad-2020
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish