fbpx

Wagwan Music Festival 2020 ÜRITUSED - EVENTS

Wagwan festival garanteerib, et augustikuus on vähemalt üks megakuum õhtu!  7. Augustil toome Lauluväljakule nimistu kuumadest hip-hop ja reggaetoni muusikutest - saab näha maailma üht tuntuimat beatbox esinejat Dub FX, tantsumuusikat viljelevat Sak Noeli, vene publiku lemmikut Zombi ning mitmeid kuumi Eesti hip-hop esinejad!
 
Üks maailma põnevamaid live artiste DUB FX andis äsja välja oma viienda albumi “Roots” koos juurdekuuluva koomiksalbumiga. Tänavamuusikuna alustanud Austraalia päritolu DUB FX on tänaseni sõltumatu muusik ning üks nõutuimaid festivaliesinejaid, kusjuures just tema esinemisvideod olid ühed esimesed, mis 15 aastat tagasi sotsiaalmeedias viraalseks muutusid. Vaid oma vokaali ning looperiga imet tegev muusik on oma viimasel albumil oma sõnutsi astunud loominguliselt sammu kaugemale, mängides sisse kõik kitarrikäigud, programmeerinud trummi- ja bassikäigud ning kaasanud teisi suurepäraseid muusikuid! DUB FX on väisanud Eestit ka varasemalt, andes eelmisel aastal Kultuurikatlas välja müüdud kontserdi.
 
Kataloonia päritolu Los Angeleses resideeruv DJ ja produtsent Sak Noel on maailma üks tunnustatuim reggaetoni DJ, kes kombineerinud ladina rütme ja elektroonilise tantsumuusikaga. Hitiga “Loca People” jõudis mees esimese Hispaania DJ-na 15 riigis muusikaedetabelite esikohale, millele järgnesid koostööd staaridega nagu Pitbull, Sean Paul, Major Lazer jt.
 
Sak Noel & Salvi ft. Sean Paul - Trumpets (Official Video) üle 160 miljoni vaatamisega
 
Vene päritolu hip-hop ja tantsumuusika austajad saavad sel korral kaasa elada 5 aastat areenil ja edetabelites figureerinub Zombile. 34-aastane Altaist pärit sõltumatu laulja ja produtsendi sulest pärit hitid on hästi tuntud klubimaastikul ning saavutanud YouTubes sadu miljoneid kuulamisi.
 
#ДелаемФлекс üle 100 mln vaatamise https://www.youtube.com/watch?v=BW6LuHPDNAY
 
D´n´B muusika austajad ootavad lavale aga Roni Size´e, kes on tippklubides ja festivalidel juba enam 20 aastat peaesinejate auväärses nimistus esinenud. Lisaks välismaistele tegijatele astuvad üles mõistagi kodumaised kuumad hip-hopi poisid nagu Arop, Pluuto ja Clicherik & Mäx, kes äsja koos Reketiga uue singli üllitasid.
 
Kuula Clicherik & Mäx - “Ära tuusa” feat. reket https://www.youtube.com/watch?v=x_O10y8GalQ&feature=emb_logo
 
2018. aastal esmakordselt Tallinnas toimunud Wagwan Festival ühendab hip-hopi ja reggaetoni mõjutustega muusika austajad ning toob kolmandat suve Eestisse žanris üle maailma tuntud esinejaid. Eelmisel suve ürituse peaesinejana astus ligi 5000-pealise publiku eest Lauluväljakul  üles Miyagi & Andy Panda.
 
* Wagwan tähendab Patwa slängis "mis toimub?" või "WAZ UP?". 
 
Koduleht: www.wagwan.ee  
Instagram: /wagwan_tallinn


https://www.kultuurikava.ee/event/wagwan-music-festival-2020
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish