fbpx

Pikse pill ÜRITUSED - EVENTS

Mis juhtub siis, kui meie, 21. sajandi täiskasvanud, iroonilised inimesed, kohtume oma esivanematega, kelle maailmapilt on hoopis teistsugune? Millest me nendega räägime? Kas ja kui palju saame üksteisest aru? Mis meid ühendab? 
 
“...Eeskätt on see lugu sellest, kuidas headus võidab nii rumaluse kui ka kurjuse. Siin on ka lugu jäägitust eneseohverdusest, võikast ebausust, suurest armastusest ja suurest õnnest, mis lõpuks ju saabub. Ühest küljest on lavastus jõhker, halastamatu ja ebaõiglane, teisest küljest imeliselt helge ja optimistlik. Nii suurt headust kui lavastus näitab, pole maailmas olemas. Nii suurt kurjust ja nii suurt rumalust leidub küll, aga lavastuses on mõlemad kompaktselt ja kõrgel kunstilisel tasemel välja toodud. „Pikse pill” tõestab, et näitemäng võib olla tõsisem kui elu ise, sest suudab kogu elu ühes väikeses killus läbi mängida...” “Eesti Päevaleht”  (25.07.2018)
Lavastuse teksti aluseks Friedrich R einhold Kreutzwaldi „Eesti rahva ennemuistsed jutud.”
 
Lavastaja Damir Salimsjanov (Udmurtia), kunstnik Irina Babitševa

Näitlejad Riina Maidre, Mirtel Pohla, Liisa Pulk, Jarmo Reha, Karl Andreas Kalmet, Veiko Tubin (kõik vabakutselised), Ott Raidmets  (Pärnu Endla)

Etenduse pikkus umbes 2 tundi ja 20 minutit, üks vaheaeg. Lavastus on soovitatav alates 10. eluaastast.


https://www.kultuurikava.ee/event/pikse-pill-2
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish