fbpx

G.B.Pergolesi STABAT MATER ÜRITUSED - EVENTS

Hea klient!
Seoses Eriolukorra kehtestamisega Eesti Vabariigis lükkub edas 08.04.2020 toimuma pisanud üritus G.B.Pergolesi STABAT MATER
Uus kuupäev on 08.10.2020
Uuel kuupäeval kehtivad juba ostetud piletid.
Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis andke sellest teada aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkida enda tellimusenumber. 
Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada Piletilevi müügipunkides, v.a Circe-K teenindusjaamades,.
Piletid tagastatakse kui tagasiost on avatud
 
 
G.B.Pergolesi „STABAT MATER“ Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus. Esinevad Natalia Birjukova (metsosopran, Peterburi Mihhailovski teater, Venemaa Teeneline kunstnik), Maria Petrov (sopran, Eesti), Čiurlionise Keelpillikvartett (Leedu) ja Ene Salumäe (orel, Eesti).
 
Kannatusnädalal kõlab Rootsi-Mihkli kirikus lummav ja tundeküllane teos itaalia heliloojalt Giovanni Battista Pergolesi (1710-1736) STABAT MATER, mis kirjeldab Jumalaema kannatusi oma Poja ristilöömise ajal. Pergolesi üks kuulsamaid teoseid si valmis vaid mõni nädal enne helilooja surma.
 
Samuti kõlab kontserdil Čiurlionise Keelpillikvartetti esitusel imekaunis vaimulik muusika leedu heliloojatelt.
 
NATALIA BIRJUKOVA lõpetas aastal 1998 Sankt-Peterburgi Riikliku Konservatooriumi tunnustatud ooperilaulja Irina Bogatšova lauluklassis. Debüteeris Mihhailovski teatri laval Olga rollis P.Tšaikovski ooperis „Evgeni Onegin“. Tema repertuaari kuulub hulgaliselt ooperirolle (Marina Mnišek M.Mussorgski „Boris Godunov“, Carmen, G.Bize „Carmen, Ljubaša N. Rimski-Korsakov „Tsaari mõrsja“, Kontšakovna A. Borodini „Vürst Igor“ , Krahvinna, P.Tšaikovski „Padaemand“, Kabanihha L. Janatšek „Katja Kabanova“ ja paljud teised). Samuti kuuluvad tema repertuaari G.Verdi „Reekviem“, G.B.Pergolesi „Stabat Mater“ ja hulganiselt kammermuusikat ja suurvorme. 2007. aastal omistati talle Venemaa Teenelise Kunstniku aunimetust. Natalia Birjukova õpetab laulu Irina Bogatšova nim. laulukoolis (alates 2011) ning samuti St. Peterburgi Rimski-Korsakovi nim. Konservatooriumis (alates 2014). Natalia Birjukova annab meistrikursusi ning osaleb rahvusvaheliste laulukonkursside žüriis.
 
MARIA PETROV lõpetas aastal 2015 klassikalise laulu magistratuuri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (õpetaja Taimo Toomast). Varem on ta omandanud bakalaurusekraadi dotsent Anu Kaal lauluklissis. Alates aastast 2007 on ta ansambli Orthodox Singers laulja ja solist. On osalenud solistina paljudes ooperi- ja kammermuusika projektides ning on esinenud sooloesinemistega Eestis, Rootsis, Poolas, Belgias ja Venemaal. Tema repertuaaris on valdavalt kammermuusika ja suurvormid: J. S. Bach’i, G.F. Händel’i, W.A. Mozart’i, G.Pergolesi, Urmas Sisaski ja paljude teiste heliloojate suurteosed. Laulja täiendab pidevalt oma vokaaloskusi Venemaal ja Euroopas.
 
ČIURLIONISE KEELPILLIKVARTETT (Leedu)
Jonas Tankevičius – viiul
Darius Dikšaitis – viiul
Gediminas Dačinskas – vioola
Gleb Pyšniak – tšello
 
Čiurlionise Keelpillikvartett loodi 1968 ja sellel on kõrgetasemelise kollektiivi maine. 1990. aastal oli ansambel üks esimesi, kellele anti Leedu Rahvuslik Kultuuri- ja Kunstipreemia – riigi kõrgeim autasu selles valdkonnas. 2004. aastal võitis kvartett 2. preemia Rahvusvahelisel kammermuusika konkursil Schweinfurtis Saksamaal. 2005. aastal andis Leedu Muusikute Liit Ciurlionise Keelpillikvartetile Kuldse Heliplaadi preemia. Aasta hiljem pälvis kollektiiv rohkesti tähelepanu esinemistega EXPO-l Aichis Jaapanis. Samal aastal tuli tunnustus ka MIDEM-ilt Cannes´ist maailmamuusika VCD eest. Čiurlionise Keelpillikvartett on esinenud kõikjal Euroopas Islandist Venemaani ja Norrast Itaaliani. Nad on teinud kontsertreise Kanadas, USA-s, Mehhikos, Jaapanis ja Hiinas. Ansambli mäng on kõlanud paljudes mainekates kontserdisaalides: Gewandhaus Leipzigis, Concertgebouw Amsterdamis, Beethovenhaus Bonnis, Schauspielhaus Berliinis, Musée d’Orsay Pariisis, samuti festivalidel Pražské Jaro,
Berliner Festwochen, Festival van Vlaanderen, Janačkuv Mai, Moravian Autumn, Schleswig-Holstein, Meranofest, Europamusikale ja Amadeo Zagrebis.
 
Ansambli repertuaar koosneb enam kui 300 teosest, mille hulgas klassikalise ja romantismiaja meistriteoste kõrval ka mitmed Leedu heliloojate kompositsioonid ning muidugi XX sajandi muusika.
 
ENE SALUMÄE on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia ja Helsingi Sibeliuse Akadeemia koorijuhtimise, kirikumuusika ja oreli erialal ning täiendanud klavessiini, oreliimproviseerimise ja varajase muusika alal. Eesineb regulaarselt kodu- ja välismaal solisti ja kammermuusikuna erinevate vanamuusikaansamblite, kooride, solistide ja orkestritega. Salumäe on tegutsenud organist-koorijuhina mitmetes kogudustes Eestis ja Soomes, oreli- ja kirikumuusika õppejõuna TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ja EELK Usuteaduse Instituudis ning laste oreliõppe propageerijana ja orelikursuste pidajana Eestis ja Soomes. Ta on olnud mitmete kirikumuusika-alaste ettevõtmiste initsiaator ja korraldaja ning kontserdisarjade kunstiline juht. Aastal 2019 on pälvinud Ainu Kallase preemia tema märkimisväärsete teenete eest Eesti ja Soome kultuurisuhete arendamisel.


https://www.kultuurikava.ee/event/gbpergolesi-stabat-mater
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish