fbpx

Dmitri Hvorostovski mälestuskontsert / Kонцерт, посвященный памяти Дмитрия Хворостовского ÜRITUSED - EVENTS

Legendaarse laulja Dmitri Hvorostovski tuntus ulatub kaugele üle Venemaa piiride. Tema nimi kõlab sümbolina. Hvorostosvki on suure ja avameelse hinge, paindumatu elutahte, võitluse ja võidu ning ehtsa mehelikkuse sümbol. Ja kuigi ta ei suutnud võita rasket haigust, suutis ta ületada aja, mis taandus tema fenomenaalse talendi ees. Dmitri Hvorostovski, meenutused temast, tema suured teod jäävad alatiseks iga inimese, iga planeet Maa elaniku südamesse, kes on vähemalt üks kord kuulnud Dmitri Hvorostovski hääle maagilist kõla. Krasnojarski linn eriti armastab ja austab Dmitri Hvorostovskit, sest ta sündis just Krasnojarski krais – Siberi südames.

7. novembril 2019 toimub Tallinna Mustpeade majas kontsert, mis on pühendatud legendaarse laulja Dmitri Hvorostovski mälestusele.

Uus kava! Kontserdis osalevad: bariton Vladimir Tselebrovski (Peterburi) ja tenor Jevgeni Juzhin (Peterburi). Eestit esindavad selles kontserdis Rahvusooper Estonia soprano Olga Zaitseva ja bariton Tamar Nugis, Eesti üks parimaid klaverisaatjaid Piia Paemurru. Kõik need artistid ühinevad ühel laval, et meenutada Dmitri Hvorostovski kõige eredamaid eluhetki ja esitada tema kõige lemmikumaid ooperiaariaid ning estraadipalasid. Antud kontsert pakub huvi kõikidele Dmitri Hvorostovski talendi austajatele ja ooperimuusika armastajatele ning kindlasti rikastab Tallinna ja Eesti kultuurisündmuste kalendrit särava ja meeldejääva üritusega.

Tamar Nugis on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning täiendanud end Sibeliuse Akadeemias. 2013. aastal võitis Tamar Vello Jürnale pühendatud II vabariiklikul vokalistide konkursil I preemia ja parima laulu eripreemia. Ta on esinenud muusikalistes suurvormides solistina alates aastast 2009 ja ooperites, operettides ning muusikalides alates aastast 2015. Tema viimaseks muusikalirolliks on Javert lavastuses „Hüljatud“ (Vanemuine).

Olga Zaitseva omandas bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 2012. aastal dotsent Pille Lille ja prof. Jaakko Ryhäneni lauluklassis. Magistrikraadi omandas ta samas interpretatsioonipedagoogikas klassikalise laulu erialal. Ta on täiendanud end prof. Ingrid Kremlingi, Elizabeth Wilke ja Yandwiga Rappé meistriklassides Poolas. Zaitseva on pälvinud I koha Peterburi konkursil „Laulul on naise nägu“ (2008), eriauhinna III ja VII rahvusvahelisel konkursil „Ooper, mägede hing“ Poolas.

(2008 ja 2012), osalenud Klaudia Taevi nimelisel rahvusvahelisel noorte ooperilauljate konkursil ja võitnud kaks eripreemiat Vello Jürnale pühendatud teisel vabariiklikul vokalistide konkursil (2012). Aastal 2015 võitis Olga Zaitseva Kristallkingakese auhinna noorele teatriinimesele esimeste märkimisväärsete lavatööde eest.

Jevgeni Juzhin (tenor, Peterburi) on Peterburi Rimski-Korsakovi nimelise konservatooriumi vilistlane, teda nimetatakse Venemaa kuldtenoriks ja „XXI sajandi Lemeševiks”.
• Rahvusvahelise konkursi „Romansiada” võitja (2006)
• „Romansiadi” finaali žürii liige (2015-2018),
• 2018. aastal Londonis toimunud rahvusvahelise D. Hvorostovski nimelise konkursi Kuldmedali ja ooperi kategoorias Esimese preemia võitja.
• Venemaa Föderatsiooni valitsuse preemia kahekordne laureaat. Viimased 10 aastat esineb aktiivselt erinevates maailma riikides – Venemaal, Lätis, Eestis, USAs, Iisraelis, Prantsusmaal, Soomes ja paljudes muudes. 

 

Vladimir Tselebrovski

• Kareelia Vabariigi teeneline artist

• Rahvusvahelise festival-konkursi “Klassikalise romansi kolm ajastut“ laureaat (Peterbri 2003)

• Rahvusvahelise kammerlaulu konkursi „ Merevaigu ööbik“ laureaat (Kaliningrad 2008)

• Konkursi “Romansi kevad” laureaat  (Peterburi 2010)  

• Rahvusvahelise konkursi Terre dei Fieschi laureaat (Itaalia 2012)

2004. aastal lõpetas Vladimir Tselebrovski lõpetas Peterburi Rimski-Korsakovi nimelise  Riikliku konservatooriumi.  Ta stažeeris Peterburi Maria teatri noorte lauljate akadeemias.

2003. aastast   Maria teatri noorte lauljate akadeemia solist

2009 – 2011 – Peterburi muusikalise komöödia teatri solist

2015 – 2017 – Peterburi laste muusikalise teatri „Zazerkalje“ solist

2018. aastast – Kammermuusika teatri “Peterburi Oopera” solist  

 

Osaleb Maria teatri erinevates muusikaprojektides ja Venemaa ning Euroopa muusikafestivalides. Tegeleb aktiivse kontserttegevusega.

Piia Paemurru lõpetas 1986. a. Tallinna Konservatooriumi prof. Laine Metsa klaveriklassis ja kaitses magistrikraadi klaveri erialal 1999. aastal. Praegu töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana.
Piia Paemurru on nii solisti kui ka ansamblistina esinenud Eestis, Soomes, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Venemaal, Lätis ja Leedus. Kontserditegevus on teda kokku viinud selliste lauljatega nagu Eilene Hannan, Rhoda Achieng, Virgilijus Noreika, Jaakko Ryhänen, Margarita Voites, Mati Palm, Pille Lill, Nadia Kurem, Hanna-Liina Võsa, Oliver Kuusik, Aare Saal, Kädy Plaas, Marion Melnik, Priit Volmer, Angelika Mikk, René Soom, Teele Jõks, Helen Lokuta, Pirjo Püvi, Angelika Klas-Fagerlund ja teised. Tema ansamblipartneriteks on olnud mitmed instrumentalistid, nende hulgas Mari Tampere-Bezrodny, Peeter Paemurru, Anna-Liisa Bezrodny, ja Vahur Vurm.
Piia Paemurru on pälvinud mitmel lauljate võistlustel parima klaverisaatja eripreemia, sealhulgas viiel korral rahvusvahelisel Klaudia Taevi nimelisel ooperilauljate konkursil.

 

Usume, et antud kontsert pälvib nii kohalike elanike kui ka Tallinna külaliste tähelepanu ja lisab Eestile veel rohkem tuntust ka rahvusvahelises ooperimaailmas.https://www.kultuurikava.ee/event/dmitri-hvorostovski-malestuskontsert-k-
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish