fbpx

Kontsertõhtu ROMANO DYVES / Концерт РОМАНО ДЫВЭС ÜRITUSED - EVENTS

Hea klient!
Seoses Eesti Vabariigis kehtestatud eriolukorraga lükkub 19.04 Kultuurikeskuses Kaja toimuma pidanud kontsert “Romano Dyves” 15. novembrile 2020 a.
Kõik ostetud piletid kehtivad uuel kuupäeval.
Soovi korral ostetakse piletid tagasi. Vabandame ebamugavuste pärast ning loodame mõistvale suhtumisele.
 
Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis andke sellest teada aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkida enda tellimusenumber. 
Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada Piletilevi müügipunkides, v.a Circe-K teenindusjaamades ja Viru keskuses.
Tagasiost avatud kuni 31.05

 

Meeleolukas mustlastantsu- ja lauluprogramm "Romano Dyves"
 
Mustlased on kirglikud inimesed ning nende rahvatants ja -muusika toob esile kirkaid emotsioone. Mustlaste pikk teekond Indiast Euroopasse, mis algas aastatuhat tagasi, on rikastatud paljude maade motiividega, mida nad läbisid, luues unikaalse heli ja pillimängu viisi. Suurepärane võimalus tutvuda mustlaste kultuuridega on külastada Mustlastantsu ansambli AL SOLi koostatud folklooriprogrammi "Romano Dyves" (eesti keeles - Romade Päev), mis on pühendatud Rahvusvahelisele romade päevale.
Rahvusvahelist romade päeva hakati tähistama 1971. aastal, kui toimus esimene romade rahvusvaheline kongress. Sellest aastast alates on 8. aprill väga oluline päev kõikidele romadele, selle päeva auks toimuvad kontserdid, festivalid jm pidustused. Mustlastantsu ansambel AL SOL kutsub kõiki tähistama seda erilist päeva nendega koos 19. aprillil Kaja Kultuurikeskuses!
Mustlastantsu ansambel AL SOL on asutatud 2006. aastal Natalija Ilves poolt eesmärgiga säilitada ja arendada mustlaste folklooritantsu professionaalsel tasandil. Ansambel koosneb endistest professionaalsetest tantsijatest, keda ühendab sügav huvi mustlaste kultuuri vastu. Viimastel aastatel on ansambel võitnud mitmel Venemaal toimunud mustlaskultuuri festivalil laureaaditiitli ning kahel korral on hinnatud nende esinemist hõbemedali vääriliseks Folkloortantsu Maailmakarikavõistlusel. AL SOL on esinenud Eestis, Lätis, Soomes, Venemaal ja Prantsusmaal, nende tegevuse geograafiline ala laieneb pidevalt.
Tantsu- ja lauluprogramm "Romano Dyves" on koostatud koostöös silmapaistvate noorte lauljatega Anna Malkova ja Anna Kalininaga (loomingukeskuse „Diapasoon“ vokaalduo „Milaški“) ja kitarri virtuoosidega Slava Bortsov ja Jorge Arena. Publiku ette astub ka tantsustuudio EXTEMP, kes mullu detsembris pälvis GRAND PRIX rahvusvahelisel koreograafia festivalil Jurmalas.
Konkreetselt selle esinemisprogrammi jaoks on ansambli kostüümikunstnik Larianna Holm loonud mitmeid uusi imelisi tantsukostüüme.
Showprogrammi "Romano Dyves" esinemisrühmast õhkub mustlasmuusikat ja -tantsu ning nende soov on oma kirge publikuga jagada!

 https://www.kultuurikava.ee/event/kontsertohtu-romano-dyves--0
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish