fbpx

Eesti 100 Süldipidu TestRaceJanek1234

Sadama 19 Kärdlas avatud 5. augustil kl 12–20

Eesti Vabariik 100 sünnipäeva tähistamiseks kutsume külalisi süldipeole. Pidu nagu muiste – päris sülti, kuuma kartulit, hapukurki ja marjakooki. Laulame igipõliseid laule ja vähe uuemaid ka, sest mets mühiseb ja kägu kukub raal... Daamid võiksid end ehtida kübaraga ja härrad panevad rahvusvärvides lipsu kaela. Peaasi, et oleks ilus ja pidulik.

Sülditegu kipub eesti peredes unustuse hõlma vajuma, sest kaubandus pakub mitmekesist valikut. Paljusus on hea, aga nii kipub päris õige süldi maitse unuma. Õnneks on olemas Hiiumaal kohalik Hiiu Tootmine, kes ka praegu keedab sülti pärandretsepti kasutades. Seda sülti pakume me oma peol.

Kes üldse liha ei söö, see saab suu seks sobivate salatite ja hautistega. Kohvi keedame kannus, teed saab ka ja kodutehtud morssi jagub. Maailma parimat Kärdla kraanivett suisa aitäh eest.

Laulame armsaid laule! Süldipeo kohvikusse tulevad koos rahvaga laulma kell 13.00 Eesti-Mordva seltsi folklooriansambel Vastoma, kell 14.00 Kose kammerkoor ja 18.00 Lüllemäe lüürikud (Vana-Võromaa laulud). Pane oma lauluhääl valmis!

Peopaik on väike, üle 30 külalise korraga laua äärde ei mahu, aga eesti pered ongi tänapäeval väikesed. Pidu on õues muru peal, pane jalga sobivad kingad, et jalg ja muru viga ei saa.

Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish