fbpx

Mulle Meeldib Maa! TestRaceJanek1234

Kassari külas Truubi talu õuel avatud 3. augustil kl 12–20 

Orjaku sadamas asuvas külamajas ootab kohvik Mulle Meeldib Maa!. Merest ja meremeestest räägitakse Hiiumaal palju, aga needsamad meremehed armastasid oma kodu ja peret, igatsesid merel olles nende järele ja kindlasti mõtlesid, et "mulle meeldib maa"...

Oma kohvikus püüamegi meremehed jälle maale tuua või õigemini harjutada neid taarumata kõndima ja maistest asjadest aru saama. Ilusa ilma korral pole välistatud "maarottide" merele viimine Hiiu Purjelaeva Seltsi alustega, ette võib tulla veel muidki merelisi üllatusi...

21.00 lõpetab Kassari kultuurineljapäevade kohvikutuuri kontsert "Mulle meeldib maa!" – kontsert vanadest merelauludest-ballaadidest koos jutuga purjelaevanduse kuldajast.

Purjelaevanduse hiilgeajaks loetakse 16.–20. sajandit. Sel perioodil toimetasid raapurjede all sõitvad laevad kaupu ja väljarändajaid kõikidesse maailmajagudesse. Sellest perioodist pärineb ka merelaulude traditsioon shanty, millest omakorda arenes tänapäevane, meile nii armas merelaul. Purjelaevade ajastu lõpetas aurumasina täiustamine ning lõpliku hoobi andis sisepõlemismootori kasutuselevõtt. Kõige ilusamad, romantilisemad ja lõbusamad laulud on tänapäeva jõudnud 19. sajandist. Kõik armastatumad mereromantikud-laulukirjutajad toetuvad oma loomingus sellele pärimusele. Laevad olid siis puust ja mehed rauast.

Laval Marko Matvere ja akordionist Peep Raun. Kontsert kestab 1 tund ja 15 min. Kontserdi piletid 8.–/10.– eelmüügist külamajas (alates 1. juulist) ja 10.–/12.– kohapeal. Info tel 524 4820.

Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish