fbpx

Linnus

Inimese poolt kaitseks sobivaks muudetud looduslik küngas vajalike kaitserajatiste ja nende jäänustega, rajatud II aastatuhande alguses.,Muinasaegsele kindlustusele iseloomulike kaitserajatiste jäänused, teaduslikku informatsiooni sisaldav arheoloogiline kultuurkiht, maastikuliselt eristatav, kirjalikult fikseeritud pärimusega seotud koht.
Linnus paikneb looduslikult hästi kaitstud pikliku põhijoonisega ja järskude nõlvadega künkal, mis asub Alatskivi orus, paisjärve põhjakaldal. Linnuse looduslik alus on inimese poolt tugevasti muudetud kujuga, olles ülejäänud kõrgendikust eraldatud kaevatud kraaviga. Linnuse õueala pikkus 69 meetrit, laius 45,5 meetrit, nõlvade kõrgus ulatub 8-13 meetrini. Õuealal on märgatavad mõned suuremad lohud. ,Linnus paikneb looduslikult hästi kaitstud pikliku põhijoonisega ja järskude nõlvadega künkal, mis asub Alatskivi orus, paisjärve põhjakaldal. Linnuse looduslik alus on inimese poolt tugevasti muudetud kujuga, olles ülejäänud kõrgendikust eraldatud kaevatud kraaviga. Linnuse õueala pikkus 69 meetrit, laius 45,5 meetrit, nõlvade kõrgus ulatub 8-13 meetrini. Õuealal on märgatavad mõned suuremad lohud.
Linnamäge on mainitud J. Jungile saadetud kirjades. Mälestis on kirjeldanud A. Tiitsmaa kodavere kihekonna kirjelduses 1921. a. Kirjutisi linnamäe kohta on avaldanud E. Tõnisson ("Linnamäed ja maalinnad" 1966) ning V. Lõugas ja J. Selirand ("Arheoloogiga Eestimaa teedel" 1977).,Linnamäge on mainitud J. Jungile saadetud kirjades. Mälestis on kirjeldanud A. Tiitsmaa kodavere kihekonna kirjelduses 1921. a. Kirjutisi linnamäe kohta on avaldanud E. Tõnisson ("Linnamäed ja maalinnad" 1966) ning V. Lõugas ja J. Selirand ("Arheoloogiga Eestimaa teedel" 1977).
Vaata Kaardil
Loo oma kaart
Eesti