fbpx

Kambja kirikuaed

Kambja kirikuaed on ajaloolise tähtsusega matmisala, kust leidub väärtuslik arheoloogiline kultuurkiht ning kuhu on paigutatud mitu mälestusmärki.,Kambja kirikuaed on ajaloolise tähtsusega matmisala, kust leidub väärtuslik arheoloogiline kultuurkiht ning kuhu on paigutatud mitu mälestusmärki.
Kirikuaed ümbritseb Kambja kirikut ja kalmistut. Kirikuaia piirdemüür on laotud maakividest ja katustatud ning selle väravad on sepistatud ja väravapostid tellistest. Kirikuaias kasvab hulgaliselt puid, teiste hulgas Rootsi kroonprintsi poolt 1934. aastal istutatud tamm. Tamm on tähistatud mälestuskiviga. Kirikuaeda on paigutatud 1987. aastal Bent Gottfried Forseliuse, Ignatsi Jaagu, Andreas Verginiuse ja Albrecht Sutori mälestuskivid.,Kirikuaed ümbritseb Kambja kirikut ja kalmistut. Kirikuaia piirdemüür on laotud maakividest ja katustatud ning selle väravad on sepistatud ja väravapostid tellistest. Kirikuaias kasvab hulgaliselt puid, teiste hulgas Rootsi kroonprintsi poolt 1934. aastal istutatud tamm. Tamm on tähistatud mälestuskiviga. Kirikuaeda on paigutatud 1987. aastal Bent Gottfried Forseliuse, Ignatsi Jaagu, Andreas Verginiuse ja Albrecht Sutori mälestuskivid.
Kambja kirikuaias paiknev kirik pärineb 15. sajandist, tõenäoliselt rajati siis ka kirikut ümbritsev matmisala ja piirdemüür väravatega. Kiriku on aegade jooksul mitmel korral maha põlenud ja jälle üles ehitatud. Ulatuslikult kannatas kirik II maailmasõjas ning taastati 1980.-1990. aastatel. 2008. aastal taastati kirikuaia piirdemüür ja väravad.,Kambja kirikuaias paiknev kirik pärineb 15. sajandist, tõenäoliselt rajati siis ka kirikut ümbritsev matmisala ja piirdemüür väravatega. Kiriku on aegade jooksul mitmel korral maha põlenud ja jälle üles ehitatud. Ulatuslikult kannatas kirik II maailmasõjas ning taastati 1980.-1990. aastatel. 2008. aastal taastati kirikuaia piirdemüür ja väravad.
Vaata Kaardil
Loo oma kaart
Eesti