fbpx

Saburi (Rupsi) jahimõisa ait, 1908. a Tartumaa kultuuritee

Historitsistlik mõisa abihoone, millel säilinud algupärane välisilme, arhitektuursed detailid ja kujunduselemendid, algupärased ehituskonstruktsioonid ja hooneosad.,Historitsistlik mõisa abihoone, millel säilinud algupärane välisilme, arhitektuursed detailid ja kujunduselemendid, algupärased ehituskonstruktsioonid ja hooneosad.
Historitsistlik puhta vuugiga suur maakivihoone. Kaetud viilkatusega, katendiks sindel. Nurkade kvaaderdus ja avade ümbruse vormistus on laotud punastest tellistest. Ukse- akna- ja väravaavad on sarnases kujunduses. Akendel ja ustel on osaliselt säilinud algupärased puitlengid ja raamistus. Kahe poolega puitlaudise ja sepishingedega väravad ning aknapealsed on pealt kergelt ümarkaarsed. Katusel suure uksega vintskap.,Historitsistlik puhta vuugiga suur maakivihoone. Kaetud viilkatusega, katendiks sindel. Nurkade kvaaderdus ja avade ümbruse vormistus on laotud punastest tellistest. Ukse- akna- ja väravaavad on sarnases kujunduses. Akendel ja ustel on osaliselt säilinud algupärased puitlengid ja raamistus. Kahe poolega puitlaudise ja sepishingedega väravad ning aknapealsed on pealt kergelt ümarkaarsed. Katusel suure uksega vintskap.
Ehitatud 1900 parun von Nolckeni jahimõisa abihooneks. Omanik lahkus Eestist 1905. aasta revolutsiooni ajal. Mõni aeg hiljem, 1924. aastal, seadis end jahimõisas sisse Alatskivi metskond. Hoonete kompleks kuulub tänaseni Riigimetsa Majandamise Keskusele. ,Ehitatud 1900. aasta paiku parun von Nolckeni jahimõisa abihooneks. Omanik lahkus Eestist 1905. aasta revolutsiooni ajal. Mõni aeg hiljem, 1924. aastal, seadis end jahimõisas sisse Alatskivi metskond. Hoonete kompleks kuulub tänaseni Riigimetsa Majandamise Keskusele.
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish