fbpx

Võnnu kirikuaed Tartumaa kultuuritee

Matmispaigale iseloomulikud hauarajatised, inimluud, teaduslikku informatsiooni sisaldav arheoloogiline kultuurkiht.,Matmispaigale iseloomulikud hauarajatised, inimluud, teaduslikku informatsiooni sisaldav arheoloogiline kultuurkiht.,Matmispaigale iseloomulikud hauarajatised, inimluud, teaduslikku informatsiooni sisaldav arheoloogiline kultuurkiht.
Võnnu Jakobi kiriku ehitamist alustati ilmselt 13. sajandil, viimased suuremad ümberehitustööd toimusid 19. sajandi lõpus. Kõrgem ala kiriku ümber on keskaegset kirikut ümbritsev kalmistu. Kirikuaed ei ole tänapäeval enam kiviaiaga ümbritsetud, kuid osa endise kiviaia asukohast on veel aimatav. Kirikuaeda püstitati 1934. aastal Vabadussõja mälestusmärk, mis taasavati samas kohas 1990. aastal .,Võnnu Jakobi kiriku ehitamist alustati ilmselt 13. sajandil, viimased suuremad ümberehitustööd toimusid 19. sajandi lõpus. Kõrgem ala kiriku ümber on keskaegset kirikut ümbritsev kalmistu. Kirikuaed ei ole tänapäeval enam kiviaiaga ümbritsetud, kuid osa endise kiviaia asukohast on veel aimatav. Kirikuaeda püstitati 1934. aastal Vabadussõja mälestusmärk, mis taasavati samas kohas 1990. aastal .,Võnnu Jakobi kiriku ehitamist alustati ilmselt 13. sajandil, viimased suuremad ümberehitustööd toimusid 19. sajandi lõpus. Kõrgem ala kiriku ümber on keskaegset kirikut ümbritsev kalmistu. Kirikuaed ei ole tänapäeval enam kiviaiaga ümbritsetud, kuid osa endise kiviaia asukohast on veel aimatav. Kirikuaeda püstitati 1934. aastal Vabadussõja mälestusmärk, mis taasavati samas kohas 1990. aastal .
Võnnu Jakobi kirik on ehitatud 1232 -1236. Samal perioodil on kujunenud ka kirikuaed. Keskajal oli kirikuaed kasutuses kalmistuna, kuid 1772.a. kirjutas Katariina II alla ukaasile, mis keelas kirikutesse ja kirikuaedadesse matmise. Seejärel rajati ca 1 km kaugusele uus (nüüd tuntud kui Võnnu vana) kalmistu. Nagu on selgunud mitmel pool mujal (näiteks, Palamusel), võivad keskaegne kirikuaed ja kalmistu olla olnud suuremad kui ala, mis tänapäeval kirikuaiana teada on. Kirikuaed on olnud ümbritsetud kiviaiaga, mille asukoht on tänapäeval vaid aimatav. 1934. aastal püstitati kirikuaeda Vabadussõja mälestussammas, mis 1945. aastal lõhuti ja 1990. aastal taas üles seati.,Võnnu Jakobi kirik on ehitatud 1232 -1236. Samal perioodil on kujunenud ka kirikuaed. Keskajal oli kirikuaed kasutuses kalmistuna, kuid 1772.a. kirjutas Katariina II alla ukaasile, mis keelas kirikutesse ja kirikuaedadesse matmise. Seejärel rajati ca 1 km kaugusele uus (nüüd tuntud kui Võnnu vana) kalmistu. Nagu on selgunud mitmel pool mujal (näiteks, Palamusel), võivad keskaegne kirikuaed ja kalmistu olla olnud suuremad kui ala, mis tänapäeval kirikuaiana teada on. Kirikuaed on olnud ümbritsetud kiviaiaga, mille asukoht on tänapäeval vaid aimatav. 1934. aastal püstitati kirikuaeda Vabadussõja mälestussammas, mis 1945. aastal lõhuti ja 1990. aastal taas üles seati.,Võnnu Jakobi kirik on ehitatud 1232 -1236. Samal perioodil on kujunenud ka kirikuaed. Keskajal oli kirikuaed kasutuses kalmistuna, kuid 1772.a. kirjutas Katariina II alla ukaasile, mis keelas kirikutesse ja kirikuaedadesse matmise. Seejärel rajati ca 1 km kaugusele uus (nüüd tuntud kui Võnnu vana) kalmistu. Nagu on selgunud mitmel pool mujal (näiteks, Palamusel), võivad keskaegne kirikuaed ja kalmistu olla olnud suuremad kui ala, mis tänapäeval kirikuaiana teada on. Kirikuaed on olnud ümbritsetud kiviaiaga, mille asukoht on tänapäeval vaid aimatav. 1934. aastal püstitati kirikuaeda Vabadussõja mälestussammas, mis 1945. aastal lõhuti ja 1990. aastal taas üles seati.
Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish