fbpx

Truuduse tamm ja punane allikas Sibulatee 25 aaret

Alatskivi maastikukaitseala on loodud 1964. aastal Alatskivi pargi ja ürgoru ning piirkonna pärandkultuurmaastike kaitseks. Läheduses on Lästeniidu oos, Kooljamägi ja Kalevipoja säng, Lokutamägi, Alatskivi linnamägi, Punane allikas, Truuduse tamm, Alatskivi lossi park ja hirveaed.

 

Alatskivi lossi läheduses ümber Lossijärve kulgev 4,5 km pikkune Alatskivi matkarada pakub elamusi igal aastaajal oma vahelduva reljeefi, mitmete huviväärsuste ja mitmekesise elustikuga. Matkarajale jäävad muuhulgas Truuduse tamm ja Punane allikas.

 

Truuduse tamm. Jutud selle puu kohta on enamasti truuduse, ustavuse ja suure armastuse teemadel. Rahvapärimuse järgi on jaaniööl selle tamme all antud truudusevanne murdumatu. Väidetakse ka, et tamme all antud mistahes muud lubadust ei saa enam murda. Uuemal ajal on noorpaarid ja pulmalised sagedasti siia tulnud ja tamme all on neile truudusekatse korraldatud.

 

Punane allikas. Hoogne veenire voolab välja keskdevoniaegsest punakat tooni liivakivist, mistõttu nimetatakse seda Punaseks allikaks. Kunagi olevat allika juures asunud kultusepaik, kuhu kohalikud ohvriande tõid. Allika kohal kasvas hiiepuu. Vanarahvas uskus, et allikaveel on tervendav toime silmahaiguste vastu, seepärast tuldi siia silmi pesema. Veel on räägitud, et Punase allika veega saab end nooremaks muuta. Allika vesi on puhas. Omal ajal käidi siit joogivett ammutamas ka mõisniku perekonnale.

 

Vaata ringi ja leia vastused... NB! Punane allikas asub tammest edasi mööda matkarada minnes.

1. Kuidas nimetatakse kõrgendikku, millel kasvab Truuduse tamm...

 2. Truuduse tamme lähedal on väike betoonpostike. Mida on postil kujutatud...

3. Kui kõrge on truuduse tamm...

4. Kui suur on Punase allika vooluhulk...

5. Kes tantsivad suveöödel allika ääres...


Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish