fbpx

Meelase tuulik koos Meela taluaiaga

Tere tulemast külastama Meelase tuulikut  ja Meelaavarat taluaeda.

Meie juurde jõuab, kui Kuressaare poolt tulles mööda Pihtlamaanteed keerata pärast Kuusiku bussipeatust alla vasakule ja sealt omakordaparemale poole, kuni jõuate Meelase pukktuulikuni. Paneme ülesse 2 teeviita.Parkida saab tuuliku juures, vasakul ja paremal pool olevatel rohualadel jaMeela talu hoovis, kus on suur parkimisala.

Tutvuda saab tuulikuga seest ja väljast, 1. ja 2. korrusega.Ehitatud 1903  ja taastatud 2019. Tuulikus on avatud näitus. Aega saabveeta tuuliku terrassil  ja  selle kõrval olevas katusegavarjualuses.

Edasi saab liikuda Meela talu õuele, mida on korrastatudpidevalt 15  aastat , aga tööd jätkub veel edaspidiseks. Talu hoovis saateringi jalutada kohvitassiga ja leida endale sobiv istumiskoht aias. Siin onvaikne ja turvaline.

 Õueala ümbritsevadkiviaiad, mis on peremehe kätetöö. Aeda kaunistavad kooguga kaev, Mairepuukujud, 200 aasta vanune ise maha kukkunud pärn, rohkem kui 100 aastat vanapirnipuu, erinevad haljastuslahendused, palju aiavalgusteid, mis annavad õhtuselajal aias kõndides muinasjutulise tunde.

Samas tegeleb perenaine Meela Talumajutuse teenusepakkumisega. Selle teemalisi flaiereid jagame kohviku juures. Kohvik asub Meelatalu hoovis olevas puhkekompleksis. Menüüs on kiluvõileib, snäkilaevuke,martsipani kook, rabarberi käsitöölimonaad, erinevad alkohoolsed ja mittealkohoolsed joogid. Tasuda saab ka kaardiga.

Kohtumiseni

 

Vaata Kaardil
Loo oma kaart
Eesti