fbpx

Hülkari S-trail

Oleme taaskord jõudnud randa, või sõltuvalt teekonnast ei ole te rannast võib-olla veel lahkunudki. Igal juhul sooviksin teid tervitada Naissaare kõige kaunimasse randa! Kaks loodusjõudu - meri ja tuul on siin rannavallidesse kuhjanud liiva, mida taimestik oma juurtega kinni hoiab.

Oma nime on see koht saanud selle järgi, et omal ajal oli tegu saare parima paigaga hüljeste küttimiseks. 

Lisaks kaunile liivarannale on see koht siin veel eriline selle poolest, et kui täna juhtub olema kaunis ilm ja te hoolega Tallinna suunas vaatate, võite siit näha kuulsat Tallinna kilukarbivaadet.

Ajalukku vaadates on kindlasti mainimist väärt, et Krimmi sõja ajal, misoli aastatel 1854 - 1855, olid siin samas ankrus nii Prantsuse kui ka Inglise laevad, mis pidid blokeerima Tallinna sadamat ja seeläbi halvama Venemaa väliskaubandust. Samal ajaperioodil hukkus sõja tagajärjel hulk prantsuse meremehi, kellele rajati liivavallide taha kalmistu.

Nüüd kus te juba enda ümber vaadanud olete, märkasite kindlasti seda veidrat torni ning võibolla mõtisklete millega tegu võiks olla. See on 15 meetrit kõrge tulepaak ehk tuletorn, mille nähtavus jääb alla 10 meremiili. Tänapäeval on see kaptenitele oluline orientiir. 

Siin saab teha ilusad pildid ja facebooki või instagrami üles laadida. See oleks hästi kena, kui te facebookis viitate sunlinescruises . Aitäh!

Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish