fbpx

Ohvitseride kasiino P-trail

Ohvitseride kasiino oli omal ajal tõeliselt uhke ehitis. See ehitati siia ohvitserkonna vaba aja veetmiseks ja oli vägagi kinnine klubi. Iga tavaline sõjaväelane siia sisse astuda ei tohtinud, rääkimata täitsa tavalistest inimestest. Nagu suurem osa saare ehitistest on ka seda maja põlema pandud, täpsemalt põletati see maha I maailmasõja käigus. Toonane kasiinohoone taastati 1924. aastal Eesti Vabariigi relvajõudude kasarmuks ja staabihooneks.
Ohvitseride kasiinos korraldati ka sel ajal saarel elanud tsiviilkodanikele hulgaliselt koosviibimisi ja muid ühisüritusi. Näiteks on teada, et jõulude aegu said kõik Naissaare asukad kutse ohvitseride kasiinos korraldatud pidulikule jõulukoosviibimisele. Lõunaküla saarerahvas kasutas Põhjaküla peopaigale saabumiseks saare rongi, ning koos peeti maha üks korralik pidu.
Nüüdisajal, nagu te näha võite, on endine ohvitseride kasiino võssa kasvanud ning väga viletsas seisus. Ehitis on muinsuskaitse all ning selle kordaseadmine nõuaks suuri ressursse, mistõttu keegi seda senini veel teinud ei olegi. Küll aga loodetavasti taastatakse kunagi selle omaaegne hiilgus.

Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish