fbpx

Taani kuninga aed P-trail

Oleme jõudnud Taani kuninga aeda. Oletatakse, et see rajati saarele Taani ajal 1219–1343 ning selle vahetus läheduses asus ka kuninga enda talu. Paraku ei ole talu jäänuseid tänaseni säilinud. Tsaariajal oli see siin populaarseks vaba aja veetmise kohaks nii rannarahva kui tallinlaste seas. Kuna tol ajal puudusid suured kaubanduskeskused, kus noored koguneda võiksid, kasutasid inimesed seda paika siin. Ühtlasi on teada, et siin samas peeti ka külasimmaneid.
Niidu vahetusse lähedusse ehitati ööbimiste tarvis pansionaate ja romantilisi nimesid kandvaid villasid, mis, otseloomulikult, sõja ajal hävisid. Suurimaks pidupäevaks kujunes jaanilaupäev, mil süüdati lõkkeid ja mängis muusika. Kuna saar on looduskaitse all, ei tekitata siia enam suuri lõkkeid, küll aga kohtab Jaanipäeval üht korralikku lõket sadama lähistel liivarannal.
Piirkond erineb teistest saare metsadest rikkaliku alustaimestiku poolest. Tegu on ebaühtlase salumetsaga, kus kasvavad sellised lehtpuud nagu tamm, pärn ja saar.
Legend räägib muideks, et sel samal Taani kuningal olevat olnud tütar, kelle kombed polevat kuninagale sugugi meelt mööda olnud. Kuningas olevat vihastanud ja oma tütre siia elama saatnud... 

Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish