fbpx

Eesti Rahva Muuseum Kultuuritee

Eesti Rahva Muuseum (ERM) on rahvusmuuseumina eestluse mõtestaja, rahva põhiväärtuste kandja ja järjepidevuse hoidja. Külastajale avaneb nii esemeline kui virtuaalne maailm, mis kutsub avastama, teadvustama ning ise kõigest osa saama. Muuseum on eestlaseks olemise nauding, mida lihtsalt peab kogema. ERMi muuseumihoone näituseala oma enam kui 6000 ruutmeetriga on Baltimaade suurim.

Eesti kultuuriloo püsinäitus „Kohtumised“, mis hõlmab ajateljel tänapäevast jääaja lõpuni kulgevat Ajarada ning 11 teemanäitust, mille hulgas ka omanäoline rahva osalusel valminud näitus ning avatud fond, kus eksponeeritakse järjest muuseumi tähtsamaid kollektsioone tervikuna.

Soome-ugri püsinäitus „Uurali kaja“ tutvustab soomeugri rahvaid kultuuriliste soorollide taustal. Soome-ugri naiste ja meeste maailma näidatakse läbi koduste tegemiste, elatusalade ja maailmapildi. Näitus vastab ka küsimustele soome-ugri keelte ja geenide, asuala ja rahvaarvu kohta. Kultuuritundliku esteetikaga ruumidisain rõhutab soome-ugri etnograafilist maagiat.

Moodsa Eesti kirg rakendada kiirelt kõiki uusi e-lahendusi on leidnud koha ka muuseumis. Näitusepileti viipega on võimalik valida seitsmest keelest sobilik tekstiekraanide, filmisubtiitrite ning puutelaudade juures, et süveneda ka ilma giidi või tõlgi abita.

Eesti Rahva Muuseum on rajatud mitmekülgse haridus- ja kultuurikeskusena. See tähendab, et igapäevaselt täidavad muuseumimaja kontserdid, teatriõhtud jm kultuuriüritused. Muuseumi ligi 40 hektari suurune väliala on veel lõpuni välja arendamata, aga suvehooajal on sealgi võimalik vaba aega veeta. Majas on muidugi ka restoran ja kohvik.Vaata Kaardil
  • English
  • Estonian
  • Swedish
  • Finnish