fbpx

Sepa talu

Kui tuua saarel välja üks ja ainult üks tavaline elamu, oleks see kindlasti seesama Sepa talu. Seda eelkõige kolmel põhjusel: 

Esiteks, sündis ja elas siin maailmakuulus optik ja teleskoobiehitaja, akadeemik Bernhard Schmidt, kes täiustas teleskoopide optikat ja leiutas teleskoobi fotokaamera ("Schmidtspiegel"). See lugupeetud ilmakodanik lihvis läätsi ainult vasaku käega, sest oli õnnetuses kaotanud oma parema labakäe.

Teiseks on siin praegu dirigent Tõnu Kaljustele kuuluv Omari küüni kontserdimaja. Kõnealust küüni kasutatakse kontserdipaigana, kus mängivad erinevad Eesti tippnäitlejad. 

Kolmandaks toimub siin Nargen Festival, mis on Eesti kultuurimaastikult alati väga oodatud suvesündmus. Selle festivali piletid on enamasti pikalt ette välja müüdud, mistõttu soovijatel tasub need soetada nii varakult kui see võimalik on. Saladuskatte all on mainimist väärt, et olenisegi läbi õnneliku juhuse siia etendust vaatama jõudnud ja soovitan seda kõikidele oma tuttavatele. Olles Sinuga koos päris pikalt aega veetnud soovitan seda Sinulegi ;) 

Vaata Kaardil
Loo oma kaart
Eesti