fbpx

Viia-Jaani labürinditalu

Arhailiste traditsioonide tutvustus, maarohumeditsiini propageerimine. Kodune leiva- ja kaljavalmistamine

Viia-Jaani labürinditalu põldudele on laotud kiviringid, mis annavad väge.
Labürinte on peetud juba aastatuhandeid pühadeks paikadeks, kus käidi tervenemas, oma Kõrgema Minaga või jumalaga kohtumas.
Põhjamaised maastikule loodud spiraalid on samuti mõeldud läbimiseks, et nendelt puhastust ning jõudu saada.
Lisaks on pererahvas selleks suveks rajanud rohumaale, heina sisse, mõne keerdkäigustiku, kus on põnev seigelda ja nuputada, kuidas jõuda radaderägastiku keskmeni.

  • Avatud talude päeval toimuvad meie talus ka labürintide tutvustused.
  • Kell 12.00, 14.00 ja 16.00 leiavad aset tervendavate helide kontsertseansid ligi meetrise läbimõõduga päikesegongil ning paarikümnel kristallhelikausil. Neid mängib talu peremees Aivar Täpsi, kes on heliteraapiaga tegelenud 10 aastat (aidakontserditest osavõtt annetuslik).
  • Avatud on perenaise Terje Täpsi eestvedamisel Tuletee kristallipood. Nendelt lettidelt leiate ehteid, poolvääriskive, õnnekive, ennustusvahendeid. Vaata http://pood.tuletee.ee.
  • Toimuvad ka ponide ringkäigud, sest naaberkülast on Kirsi ponitalust meile appi kaks sõbralikku looma. Vaata https://www.facebook.com/Kirsi-Ponitalu-1561576240556090/.
  • Mõne nurga tagant võib leida ehtsa nõia, kes paneb soovijaile kaarte ja annab nõu, kuidas hädadest üle saada. Püstkojas on tervendajad ning teadjanaised Marika ja Hele leidnud omale koha abivajajate vastuvõtuks.
  • Taluperemees Aivar Täpsi tõi eelmisel aastal Seto Kuningriigilt koju mitmeid aupabereid, kuna oli küpsetanud parima leiva ja kääritanud maitsvama õlle. Nüüd on Viia-Jaani talus valmistatud rukkitoodetel ka UMA MEKK tunnusmärk ja võib juhtuda, et külalised saavad osa Kagu-Eesti parimatest maitsetest.

 http://www.tuletee.ee
Vaata Kaardil
Loo oma kaart
Eesti