fbpx

3. KOHVIKUKEE: Vanalinna uulitsa aknakohvik

Lahtiolekuaeg: 20:00-00:00
Asukoht: Tartu 18-2
Kirjeldus: Voilaa! Viljandi esimene KOHVIKUKEE teie ees!
Kolm Viljandi imeilusat naist (antud juhul lausa sõbranjed) Heldi Ruiso, Irene Hütsi ja Liisi Joala toimetavad Viljandi kolmes erinevas eriilmelises kodus, moodustades kokku Viljandi esimese kohvikuketi, mis 1. juunil esmakordselt oma uksed avab. Täna siis Heldist. Heldi on Vanalinna uulitsal asuva aknakohviku perenaine (pildil keskmine), kes avab nii aknad kui uksed ning pakub külalistele ampse oma lemmikute hulgast ning plaanib menüüs pakkuda äratundmisrõõmu. Hubane vanalinna kodu on üks kenasti sälinud näide punaste telliskividega arhitektuurist ja kel soovi, on Kohvikuööl võimalus sisse astuda ning tutvugu kohaliku elu ja oluga.
Kohvikuööl saabuvad otse aknast:
-pitsamaitselised ja juustulised ahjulavašid
-sinihallitusjuustu ja salveiga ahjulavašid
-munasaia maiused kardemoni ja kaneeliga
-kohv, tee
-pitsike midagi väga head
Muide, Tartu tn 18 on osake omalaadsest tänavalõigust, mida ehivad 19. sajandist pärit Viljandi arhitektuurile omased punastest tellistest majad. Kohapeal oli ju olemas tellisevabrik,
kes kohalikke vajaliku materjaliga varustas. Kivisel mäeveeru vahetus läheduses asuv tänav on olnud aegade algusest saadik siginat-saginat täis. Siin on inimestele pakkunud tegevust mitmed ärid. Tartu tn 18 hoones on olnud nii juuksurisalong, õllekas kui vorstipood. Räägitakse, et kui kiigata antud maja otsa, siis näeb jälgi maavärinast, mis olevat Eestit 60-70ndatel külastanud. Tellistest tugev majake on vastu pidanud ka poeröövi. Vot sellised lood siis.
Ahjaa, ja kunstnik Kristi Kangilaski maalinäitus on ka korteris kõikidele öistele uitajatele avatud.
Vaata Kaardil
Loo oma kaart
Eesti