Mis on NaviCup?

1

Kontrollpunktide ja distantsi läbimine ning punktide kogumine "vanasti"Enamustel orienteerumis- või rahvaspordivõistlustel on vaja läbida kontrollpunkte ja finish. Nende läbimise tõestusmeetodeid on mitmed - tehakse "piuks" kiibipunktis, pildistatakse kontrollpunkti, kontrollitakse visuaalselt või RFID seadmetega võistleja läbimist maratoni kontrollpunktidest jne. Kui tegemist on nö offline meetoditega, siis läheb peale võistlust palju aega andmete töötlemisele ning tulemused saab sageli teada alles tunde pärast võistlust. Automaatsed tuvastusmeetodid on aga kulukad.
2

NaviCup´ga näed punktide kogumist ja kontrollpunktide läbimist reaalajasNüüd piisab NaviCup rakendusest võistleja nutitelefonis ja kontrollpunktide läbimine saab tõestatud nii:
  • Kontrollpunktist tehakse pilt, mis saadetakse automaatselt kohtunikele hindamiseks
  • Kontrollpunkti läbimine tuvastatakse automaatselt, kui ollakse viibinud punktile lähemal kui X meetrit
  • Kontrollpunktis sisestatakse punktiga seotud võtmesõna, mis on leitav ainult antud kohta jõudmise puhul
  • Tulemas ka QR koodiga tuvastamine
3

NaviCup viib orienteerumis- ja rahvaspordivõistlused uuele tasemeleEnda ja konkurentide tulemuste nägemine reaalajas lisab mängudele uue põnevusdimensiooni. See tekitab täiesti uue võistlusstrateegia ja –pinge. Oluliselt tõuseb ka mängude vaadatavus, sest nüüd on mida jälgida ja saab oma lemmikvõistlejale või võistkonnale kaasa elada. Võistluste tulemused on teada sisuliselt kohe peale viimast lõpetajat, sest kohtunikud on jooksvalt juba kõik kontrollpunktid ära hinnanud või on NaviCup kontrollpunktide ja ka finishi läbimised automaatselt tuvastanud.
4

NaviCup.com näitab ka võistleja hetkeasukohta ja liikumisteed kaardilMobiilirakendus saadab võistleja asukohainfot NaviCup.com kodulehele, kus saavad pealtvaatajad ja tugimeeskonnad reaalajas jälgida võistlejate teekondi ja hetkeasukohta kaardil. See on seetõttu ka väga sobiv suurte rahvaspordiürituste korraldamiseks, sest ei ole vaja rentida kallist lisavarustust. Pealtvaatajatel ja kohtunikel on ka infot kiiruste ja selle lubatud piiride ületamiste kohta. Ka peale võistlusi on võimalik järelmängida ja kontrollida võistlejate teekonda. GPS jälgimine on töökindel ka ebaühtlase andmeside levi puhul.